| CutaPall a întrebat:

Buna,stie cineva care este diferenta dintre Dragon ball z si Dragon ball z kai?

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Hei! DBZ: Kai are o alta productie si este un remaster, dar povestea este una concisa, avand 97 de episoade fata de cele 291 ale seriei originale DBZ
Datele lansarii sunt :
- DBZ 1989
- DBZ: Kai 2009
- DBZ: Kai 2014 (are in prim-plan lupta cu Buu, iar seria este ongoing)

Sincer, eu am urmarit doar seriile originale. Nu mi-am batut capul cu seriile remaster. Ceea ce te sfatuiesc sa faci la fel.

Sper ca te-am lamurit!

| bogdancatalin357 a răspuns:

Daca numa insel nu au aceiasi prpducatori, cred ca db kai e facut de fani. db kai e continuarea de la dbz, cred, nu sunt sigur.

| Sibas a răspuns:

Dragon Ball Z Kai este versiunea naspa de la DB Kai, si diferenta intre DBZ si Z Kai este: muzica, nr de episoade, umplutura si calitatea. Daca vrei sa vezi epoca Z uitate la DB Kai dar nu la DBZ Kai