| crysstyna_6124 a întrebat:

stiti cumva niste filme horror bazate pe fapte reale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt cateva, uite:
1. Psycho (1960)
2. The Exorcist (1973)
3. The Texas Chainsaw Massacre (1974)
4. Jaws (1975)
5. Audrey Rose (1977)
6. The Hills Have Eyes (1977)
7. The Amityville Horror (1979)
8. The Entity (1981)
9. Dead Ringers (1988)
10. Gothic (1986)
11. Henry: Portrait of a Serial Killer (1986)
12. The Serpent and the Rainbow (1988)
13. The Mothman Prophecies (2002)
14. Open Water (2004)
15. The Exorcism of Emily Rose (2005)
16. Wolf Creek (2005)
17. An American Haunting (2006)
18. Primeval (2007)
19. Them (Ils) (2007)
20. The Haunting in Connecticut (2009)
Poti intra pe siteul asta http://horror.about.com/od/horrorthemelists/tp/20basedontruestory.htm daca te intereseaza la fiecare film in parte care e varianta reala si ce este fictiune.
Pa, pa

6 răspunsuri:
| Christa a răspuns:

Uita'te in fiecare vineri pe Discovery la ora 22:00. Sunt episoade facute din fapte reale. Sau, Paranormal Activity (1, 2). O sa te convinga sigur happy.

| Frankenstein a răspuns:

Hello. Daaaabig grin. Deci la asta nu m-am putut uita la tot intr-o seara, a trebuit sa ma uit in reluare. E super de groaza. Incearca-l, daca vrei: The exorcism of Emily Rose. Iti sugerez sa te uiti la el cu cineva langa tine. Vizionare placuta!

| Aliosha a răspuns:

The Amityville Horror (2005)

| arman996 a răspuns:

Da paranormal activiy 1 si 2 sunt real (nu sunt bazae pe fapte reale chiar sunt reale adica niste oameni care credeau ca se intampla ceva straniu au pus mana pe camera de filmat si au filmat 24 din 24 )

bafta

| arman996 a răspuns:

Paranormal activity 1 si 2 (sunt reale adica niste care credeau ca se intampla ceva straniu au pus mana pe camera de filmat si au filmat totul) bafta

| dragonfly03 a răspuns:

Activitati paranormale1 2 cica sunt luate dupa fapte reala ...vezi daca iti plac :*