| Adrianaman3 a întrebat:

Sunt obsedata de filme si si seriale( un pic mai putin de seriale). Este un sentiment oribil atunci cand vezi un film si cand se termina te doare in piept si ma si tine 3 zile cel putin. As vrea sa vad 10 filme pe zi non-stop. A si am ajuns la momentul in care vreau sa ma fac regizor sau actrita, dar nu ma inteleg foarte bine cu engleza asa ca iar intru in depresie in Romania nu este asa dezvoltat. A si cand iti place de un caracter din film e nasol rau se tot. Nu stiu ce sa fac!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca traiesti prea mult in filmele pe care le vezi, nu in viata reala!
Ti-as sugera sa mai lasi naibii filmele si sa iesi afara, sa vezi lumea, sa-ti vizitezi prieteni si rude, sa traiesti printre oameni, nu printre serialele din filme, ca nu ajunginicaieri!

| Adrianaman3 explică (pentru Violleta2022):

Eu incerc, dar nu prea am prieteni cu care sa ies. In sensul ca nu prea vor sau nu au timp.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adrianaman3):

Din paacte, nici regizor si nici actrita nu te poti face daca nu pui mana sa inveti f bine engleza>
Vizionatul filmelor nu te ajuta cu nimic, dimpotriva, iti manaca tot timpul in care ar trebui sa pui mana sa inveti.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Ideea cu iesitul afara din casa nu este rea pentru ca organismul are nevoie de miscare iar tu daca vei mai vedea multe filme si seriale o sa ai probleme din cauza sedentarismului. Poti iesi undeva si singura nu stiu in ce zona locuiesti de oras sau sat dar nu trebuie sa ajungi neaparat undeva. Important e sa faci miscare de doua sau trei ori pe zi si exercitii cand ai timp cate juma de ora de 4-5 ori pe saptamana iar daca in viitor vei ajunge in industria filmului sa ai grija la fazele importante ca sa reusesti in aceasta cariera. Succes

| Adrian277 a răspuns:

Doar invata engleza! Iti va prinde bine pe viitor.