| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta este o intrebare cam ciudată, deci inainte eu priveam multe filme horror si imi plăceau imi era si frică putin doar că mereu când terminam filmul imi era frică să merge prin casă si mă gândeam la momentele din film, am privit filmul mirrors si nu m-am uitat in oglindă o săptămână.Si ceva vreme am incetat cu ele.Acum câteva zile iarăsi vreau enorm să văd un film horror,dar imi este foarte frică. Deci mie imi plac enorm filmnele de acest gen insă imi este si enorm de frica.Ce as putea face, adică cum să nu imi mai fie atât de frică? Imi puteti da un film care să nu fie atât de horror, sau să fie dar să nu aibă momente cu mult sânge?!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite-te la :
Sinister
Shutter Island (2010)
Prometheus (2012)
The Purge (2013)
El Orfanato (2007)
1408 (2007)
Daybreakers (2009)
Case 39 (2009)
Sleepy Hollow (1999)
Chernobyl Diaries (2012)
The Apparition (2012)
Splice (2010)

Vor sa fie filme horror, dar sunt chiar slabe. Bafta la recuperare!

| Neverrrrrr a răspuns:

Si eu am vazut filmul mirrors si e tare, si eu ma sperii, dar nu o lua asa.Este fictiune, uitete frate cu incredere la horror, gandeste-te la persoane pe care le admiri sau la orice.O sa vezi ca nu eete nicio legatura dintre filme si realitate.Nu-ti schimba categoria de filme daca iti plac asa mult.Eu sunt tot in situatia ta, daca cauti filme mai putin horror o sa primesti porcarii.Dar nu e realitate, trebuie sa realizezi! deschide TV si realizezi deplin dif dintre realitate si fictiune.

| Neverrrrrr a răspuns:

Nu exista fenomene,, paranormale'' bazeazate pe asta, mergi cu incredere prin casa, nu fac,, fantomele' legea happy happy.

| Pacurar_Claudiu_1990 a răspuns:

Cati ani ai? uita-te la filme cu un prieten(a) asa nu o sa iti fie asa de frica. Drag me to hell e foarte frumos filmul sau poti incerca The ring two

| GosSe1 a răspuns:

Daca ţi se face frică, există acele veioze mici care se bagă în priză şi se poate seta lumina să nu fie prea puternică, dar nici foarte slabă.

Un film Horror/Thriller interesant, nu foarte "horror", ar fi "The Last House on the Left" Vizionare placută, şi baftă cu problema ta.