| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.

Astazi am descarcat cateva subtitrari in limba romana de pe site-ul titrari.ro.
Problema este ca atunci cand dau play unui film si incerc sa adaug subtitrarea, folderul imi apare ca fiind gol desi el nu este.
Am urmarit tot felul de tutoriale care mai mult m-au incurcat, am descarcat programe ca AVIReComp. Bineinteles nici ele nu ma lasa sa deschid folderul unde sunt filmele si subtitrarile, asa ca nu am de unde sa stiu daca functioneaza sau nu.
Nu stiu ce altceva as mai putea face.
E adevarat ca nici nu ma pricep prea bine. Pana acum am urmarit filme si seriale online, gata subtittrate.

Astept raspunsul vostru!
Dau funda celui mai ajutator!

happy

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Subtitrarea se adauga in acelasi folder cu filmul, nu inainte de a da play si trebuie sa aiba aceeasi denumire...greu!

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ia-ti bsplayer, da-i play filmului, apoi iei subtitrarea si o pui peste film.

| octav005 a răspuns:

Cand adaugi subtitrarea vezi acolo in dosarul acela sa fie doar cele care au sub, srt, txt. adica doar subtitrari. foloseste vlc player

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În ce program urmăreşti filmele?

| n1n1o a răspuns:

Salut, iti recomand sa deschizi fisierele video cu https://mpc-hc.org si apoi iei substitrarea si o "arunci" direct pe video/film, e simplu, dar vezi ca substitrarea (adica numele ei) sa corespunda cu a filmului ca sa fie sincronizatawinking

| ASDFGTREWQ a răspuns:

Poate filmul nu primeste subtitrarea

| GheorgheGheorghiuDejVu a răspuns:

Folosește bsplayer