| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Am vazut acum vreo 2 ani un film si nu mai stiu cum se numeste. Era un fel de hunger game, doar ca personajele erau din toate timpurile, din ani diferiti. Era un fel de capsula care le oferea mancare tuturor, iar ei nu stiau ca e un joc sau cum au ajuns acolo. Daca mureau, reveneau la viata imediat. Oamenii care erau in perioada in care era Caesar, aveau deja o fortareata ridicata, iar personajele principale erau sclave acolo. Dupa o revolta, au fugit cu un om pe un vas. Mai departe nu mai stiu. Funda pentru numele filmului!

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Ceea ce descrii tu face parte din seria Riverworld, scrisă de Philip José Farmer. Primul volum a fost ecranizat de două ori
Riverworld (2003)(TV movie)(nu găsesc trailer pentru ăsta dar din clipul asta poți să-ți dai seama dacă e vorba de vasul din film)
https://www.youtube.com/watch?v=kNu-MzkLX0Y
Riverworld (2010)(deși scrie că e trailerul celui din 2003, e de fapt cel din 2010)
https://www.youtube.com/watch?v=gHcEGaizQxg