| AnonimaAnon255 a întrebat:

Am vazut filmul "Perfect Sisters" dar nu prea am inteles finalul. Surorile au fost despartite pentru totdeauna?
Cine poate sa imi explice primeste funda
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, pe timpul detenției au fost despărțite. Așa cum ai văzut, au fost găsite vinovate de crimă, gradul I, pentru uciderea cu sânge rece a mamei lor, iar sentința a fost de zece ani de închisoare, pentru fiecare. Ordinele judecătorești, au prevăzut ca, în toți acești ani, cele două surori să nu aibă contact între ele, sub niciun motiv.
Sandra, fiind mai mare, a fost trimisă la o închisoare pentru femei, iar Beth a fost trimisă la un centru de detenție pentru minori. Fiind tinere infractoare, judecătoria a redus la jumătate executarea pedepsei.
În prezent, sunt din nou împreună, ambele participă la cursuri universitare, iar Sandra (blonda) vrea sa urmeze Facultatea de Drept. Pentru că filmul a fost făcut după un caz real, identitățile fetelor au fost/vor fi protejate întotdeauna, ținând cont că cele două erau minore la momentul săvârșirii crimei.
Acum, ai înțeles finalul? Mie nu mi-a plăcut filmul. straight face

1 răspuns: