| Alice18 a întrebat:

Buna,TPU! As vrea sa stiu ce se va intampla in sezonul 2 din Violetta.

Răspuns Câştigător
| Aeri a răspuns:

Al doilea sezon va fi filmat în Spania. După întoarcerea lui Tomás în Spania, Violetta se întoarce la Leon, dar Diego (un nou personaj) face tot posibilul pentru a-i împiedica. Germán este întotdeauna protector cu Violetta, dar acum este mult mai tolerant. Francesca îl întâlnește pe Marco, care se îndrăgostește de ea. Jade angajează un spion pentru a-i separa pe Angie și Germán. Leon se apuca de motocross și se îndrăgostește de o fată pe nume Lara.Dar pe la sfarsitul sezonului se desparte de ea si se intoarce la Violetta. Diego si Ludmila vor fi impreuna si se vor saruta.

1 răspuns:
| Catarga a răspuns:

30 septembrie cel mai sigur.