| Maney31 a întrebat:

care stie ceva seriale asemanatoare cu Demonii lui Da Vinci? happy Dau Fundawinking

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Ai putea încerca:
I: Vikings, un serial dramă - istoric, predominat de acțiune, care „urmărește aventurile lui Ragnar Lothbrok, cel mai mare erou al vremurilor sale. Serialul ne prezintă viața și acțiunile bandei de vikingi, dar și a familiei lui Ragnar și drumul său către tronul triburilor vikinge. Pe lângă faptul că este un luptător neînfricat, Ragnar îmbrățișază tradițiile și devotamentul către zei, legenda spunând că era un descendent direct al lui Odin, zeul războiului și al războinicilor."

II: Outlander, un SF romantic, oarecum istoric, cu călătorii în timp. Este vorba de o tânără femeie independentă, Claire, fostă asistentă din timpul celui de-al Doilea Război Mondial, despre o reîntâlnire între ea și soțul ei, o aventură în Scoția, niște barbari cel puțin interesanți, două căsătorii și ceva mister.

Și acum, doar niște enumerări:
Rome, Game of Thrones, Black Sails, The Borgias, The Last Kingdoom, Penny Dreadful (recomand).