| alexandramara a întrebat:

Cate episoade are Suleyman Magnificul in Romania?

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

In acest moment sunt difuzate 130 de episoade, serialul se termina cu episodul 137 in Turcia cand Selim va urca pe tron si Mihrimah va conduce harmelu ca Valide
Prin episodul 132 după unii, sau 134 după alții, Hurrem va muri, după care urmează ca Baiazid să fie executat, iar în episodul 136 sau 137 va fi moartea lui Suleyman. Este vorba despre numerotarea episoadelor conform televiziunii turcești, la noi probabil că serialul se va termina pe la episodul 155.

În orice caz, chiar dacă evenimentele istorice nu vor coincide în totalitate cu ceea ce se dă în serial, chiar dacă Hurrem moare în episodul 132 sau în 134, e sigur că serialul se va termina la episodul 137 pentru că așa a declarat Halit Ergenc, cel care joacă rolul lui Suleyman Magnificul.

Eu urmaresc serialul de la episodul 1 si pot spune ca daca ar mai fi difuzat o data, las mai vedea pentru ca are cemi place mie istorie, drama, dragoste, suspans si cate odata si actiune.

Daca iti place suleyman magnificul este un film pe care s-ar putea sa-l vizionezi cu placere
Cucerirea Constantinopolului
Bafta

2 răspunsuri:
| MariusXP a răspuns:

Pai are destul de multe si acu e ultimul sezon pe Kanal D! Urmarestel este super tare! Eu ca baiat il ador :!

Răspuns utilizator avertizat