| Severin_Ana_1993 a întrebat:

Buna, TPU! Ce anime-uri imi recomandati?
*Supranatural, fantezie, dragoste

5 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Daca n-ai vazut niciodata "Avatar the last airbender" - trebuie sa te uiti numaidecat. Altele ar fi Legend of Korra si Shaman King.

| TheRealFantasy a răspuns:

Kyoukai no Kanata/Over the Boundary - siropos, vizual minunat, supranatural 24/7
Another - e horror, dar e si romance-supranatural, horror-ul se dezvolta mai greu
Mirai Nikki/Future Diary - horror la fel dar e preferatul meu la capitolul "romance"
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu - bun ca anime, slabut la romance, plotul il cam strica la sfarsit.
Spice and Wolf - fantezist, stil medieval, supranatural si romance cat cuprinde, chiar matur si nu in sensul plictisitor nu ii lipseste actiunea, unul din cele mai bune anime-uri pe care le-am vazut, nu am gasit de ani buni ceva similar.
STEINS; GATE - are de toate, e sci-fi, cu calatorit in timp dar e misto ca si comedie laughing, drama, supranatural, elemente surpriza peste tot si romance-ul apare tarziu dar e frumos happy, tot ova-ul e siropos totusi._.

Ar fi si Fairy Tail, Black Butler/Kuroshitsuji, Code Geass, SAO (Sword Art Online) si chiar Shiki care e horror.

Nu am vazut Ga-Rei-Zero, dar pare sa aiba tot ce cauti, il am in watchlist.

Have fun. happy

| Catalin77945 a răspuns:

Tokyo Ghoul, Death Note, Naruto, Boruto, Dragon ball

| Noone09 a răspuns:

Tokyo ghoul, a no exorcist, strike the blood, soul eater, zetsuen a no tempest, guilty crow chiar le are pe toate happy akame ga kill

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Zero no tusukomi are 4 sezoane fantezie dragoste Highschooldxd echi demoni etc tokyo ghoul taboo tatuu boku no hero acel work 11 eyes agame ca kill Sper ca Te-am ajutat