| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU cei care va uitati la Naruto,credeti totusi ca in adancul sufletului sasuke la iertat de tot pe Itachi? Serios eu ucis parinti, lo chinuit stiu ca pentru sat, dar totusi e prea crud.Eu cred ca tot va ramane un gol in inima lui, o amintire rea chiar si despre fratele lui.

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Da, cred ca de aceea, contrariu la ce credea Itachi, idealurile lui si pentru ce si-a sacrificat viata, Sasuke a decis sa mearga sa distruga satul ascuns in frunze. Si pe parcursul animeului el deseori zicea ca el isi urmeaza soarta lui si nu al fratelui lui si ca el are idei si idealuri diferite decat cele ale lui Itachi.

| Monyyyyy explică (pentru 393Dan):

Da,dar totusi acum ca si adult pare rau ca la ucis inteleg ca si-a sacrificat clanul pentru sat, dar totusi familia ta sa o ucizi sa iti torturezi fratele, nu cred ca sasuke a trecut peste toate astea ce parere ai?

| 393Dan a răspuns (pentru Monyyyyy):

SIncer nici o data nu m-am gandit la asta din perspectiva lui Sasuke, insa as intelege de ce ar avea o anumita mânie fata de Itachi. Si cum am mai zis, cred ca de aceea a decis sa distruga Konoha, ceea ce-i impotriva idealurilor lui Itachi. Si nu tine cont de nevoile fratelui sau.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......a98278.jpg