| ANDREEA95_4469 a întrebat:

cine se mai uita la telenovele? daca da care a fost preferata voastra? happy :* fundita pentru cel mai argumentat raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| CherryKiss a răspuns:

Eu m-am uitat, insa acum nu prea ma mai uit deoarece nu ma fascineaza nimic momentan.

Cel mai mult mi-au placut:

3. Cameleonii - Fiind vorba despre un om care santaja doi tineri care nu se cunosteau, o fata si un baiat si ii punea sa fure pentru el. Pentru ca tatal baiatului si respectiv iubitul fetei sa ramana in viata, acestia au trebuit sa se dea drept profesori la un liceu renumit, unde au trecut prin multe intamplari impreuna, alaturi cu elevii liceului. A fost una din preferatele mele

2. Saracii tineri bogati (STB) - Este vorba despre tinerii din zilele noastre, cei de bani gata, care petrec mereu si fac ce vreau din vietile lor, cei ai caror parinti sunt mereu ocupati si nu au grija lor crezand ca banii le aduc fericirea. Este o poveste foarte adevarata.

1. Fara sani nu exista paradis :X:X - Este cu siguranta favorita mea. Titlul sau reprezentand in mare continutul povestii. Este vorba despre o fata care incepuse sa se prostitueze pentru bani. Era foarte frumusica, insa avea sanii mici, ceea ce era un dezavantaj deoarece clientii ( nistre traficanti renumiti ) cautau numai fete bine "dotate". Cu dorinta de a fi placuta, Catalina, fata cu sanii mici, a facut numeroase operatii pentru a-si marii sanii, insa in final a ajuns asa cum a fost la inceput din cauza unor complicatii care puteau sa o omoare. A fost tradata si de cea mai buna prietena, si gandindu-se numai la razbunare a incercat sa o omoare platind un asasin, insa gandindu`se mai bine si-a dat seama ca a facut o mare greseala si a fugit sa opreasca crima. In final ea a murit fiind impuscata de asasinul platit tot de catre ea. A murit cu o carte in brate pe care scrisese cu ruj : "Minciuna: Fara sani nu exista paradis". M-a impresionat enorm.

Toate acestea au fost pe Acasa.tv unde, dupa parerea mea, au cele mai frumoase telenovele.

Fundita?

4 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Buna si tie! love struck
Chiar daca as putea sa fac lucruri mai interesante si nu am timpul necesar, imi place sa urmaresc pe Acasa telenovela Cautand-o pe Elisa. Imi place pentru ca are un program destul de lejer, zic eu( de luni pana joi de la 21:30 un episod si vineri de la 20:30 doua episoade). Chiar ma captiveaza.Chiar daca actiunea este simpla, ma tine in suspans de fiecare data, iar povestea descrie o lume reala, astfel ne putem da seama ca nu totul este roz in viata, se desprinde de tiparul clasic al telenovelei, de aceasta data personajele fiind prinse intr-un lant de intrigi si secrete, iar de descifrarea acestora depinde insasi viata Elisei.
Bafta si numai bine! love struck

| Artemesia a răspuns:

Da, ma mai uit si la telenovele din cand in cand. Preferata mea este. Peisajele ilustrate in telenovela sunt minunate, mai ales cele din Playa Escondida, nu-i asa? Cred ca se va sfarsi in jur de 25 februarie, anul acesta. love struck

| IIIx333III a răspuns:

Eu una ma mai uit, ba chiar la doua! La Iubiri Secrete{prima TV} si la Narcisa Salbatica{antena 1}.

Ma uit la Iubiri Secrete pentru ca ma tine mereu in suspans, este la o ora la care nu incep alte emisiunihee hee{la 19:30} si pentru ca tine doar 1 ora.

La Narcisa Salbatica ma uit pentru ca este foarte interesant cum Narcisa{ceea caruia ii se zice Salbatica} poate suporta toate criticile la adresa ei...si nu numai.

In fine...important este ca da, ma uit inca la telenovele, iar preferata mea este Narcisa Salbatica. Funda?

| Butterfly9 a răspuns:

Eu m-am uitat la Cameleonii, Fara sani nu exista paradis, Cealalta fata a Analiei. Mi-au placut foarte mult.Acum a inceput Marichuy, este un film foarte fain, a mai fost difuzat pe acasa tv. Daca vrei urmareste-l sambata si duminica de la 13:30 pana la 15:30, 2 episoade, poate o sa iti placa.Vizionare Placuta!