| Merry3ux a întrebat:

Cu ceva timp in urma am vazut un film de groaza...nu stiu cum se numea, si asta incerc sa aflu.Este foarte important pentru mine sa aflu cum se numeste! In film era vorba despre un psihopat ce tinea "ostatici" intr-o cladire foarte mare cativa oameni. Si cand ii omora lasa cate un ceas spart si fixat la ora la care va murii urmatorul dintre ei, si ii omora in functie de viciile lor: Nu mai stiu care erau fetele si care baietii dar stiu ca pe unul incearca sa il omoare lasand gazul deschis, acela fiind fumator si ducand-se in acel loc si explodeaza; pe unul in scaun cu rotile il doboara sau nu stiu cum cade si lasa apa deschisa, era apa pe jos si se rupe un cablu de curent ca sa il electrouteze, pe unul in tip ce ii adoarme pe toti il "goleste" de sange si cu sangele lui scrie pe un perete de sticla o multime de numere ce trebuiau sa insemne date, ore, persoane( un cod secret) apoi mai apare o faza in care ii insemnase pe spatele hainelor cu un fel de praf cu niste initiale sa formeze un cuvant, iar cand ei cred ca depisteaza cine le facuse toate astea intra in camera in care trebuia sa fie "coordonatorul" acestei spaime prin care treceau..si intra la o ora fiza iar atunci incep multe ceasuri sa sune si sa cante si cel ce credeau ca era capul rautatilor era agatat ca o marioneta si dansa tras de sfori el fiind mort...cam atat imi aduc aminte din film.Chiar as vrea sa il gasesc! Va rog daca stiti ceva sau aveti propuneri de filem de genul asta cu psihopati sa imi spuneti si mie! Fundaa!

6 răspunsuri:
| sebby27 a răspuns:

Cred ca vorbesti de seria de filme "Saw"("Saw", "Saw II", "Saw III", "Saw IV", "Saw V", "Saw VI" si "Saw: The Final Chapter" ).

| Merry3ux explică (pentru sebby27):

Sunt destul de sigura ca nu este vorba despre aceasta serie de filme. Iti multumesc frumos pentru raspuns totusi mi-am adus aminte ca l-am vizionat pe Saw: The Final Chapter si sincer m-am speriat groaznic! Nu prea eram obisnuita cu filmele de groaza ianinte.

| Psycho777 a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/filme/tags/filme-cu-psihopati/

Cauita in lista asta. Daca gasesti lasa un raspuns la raspunsul meu incare sa imi spui care e filmul!

| Merry3ux explică (pentru Psycho777):

Nu este nici-unul din acea lista.M-am uitat la trailere la cele ce mi s-au parut asemanatoare la nume sau coperta, acela se desfasura intr-o casa foarte moderna sau corporatie, nu mai tin bine minte. Multumesc oricum!

| Bunoiu_Roberta-Maria_1998 a răspuns:

Este ceva gen " Zece negri mititei. ". Daca era alb-negru asta s-ar putea sa fie.

| Merry3ux explică (pentru Bunoiu_Roberta-Maria_1998):

Nu, filmul nu era alb negru tocmai ce am explicat mai sus pentru Psycho777 ca locul actiunii era chiar foarte modern, de asemenea avand lucruri de ultima generatie.