| Copila2016 a întrebat:

De 2 luni am inceput sa filmez Vlog-uri dar, nu prea se uita nimeni, in aceste luni la primele video-uri am strans 50-100 vizionari din care 50% sunt ale mele si ale copiilor din cartierul meu.

Nimeni nu prea reactioneaza la like-uri si comentarii decat cei care vor sa ne abonam reciproc si mie nu imi convine asta.

Ce as putea face ca sa strang si eu abonati si like-uri si vizionari care nu-s ale mele sau ale astora din cartier va rog sa ma ajutati ( m-am lasat 2 luni dupa primele video-uri ).

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

M-am uitat fix la ultima vlog, exact aceeasi parere. M-am uitat la vreo 4-5 din ele. Efectiv nici nu m-am putut uita integral pentru ca mi s-au parut plictisitoare.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu ai plecat cu parerea ca in 2 luni gata, explodeaza internetul de dragul tau? In primul rand ce continut ai pe Youtube? Daca ai provocari si prostii de genul e logic ca nu ai public pentru ca subiectul e mega secat. Ca sa `sochezi` internetul trebuie sa vii cu ceva inedit (cum a facut Codrin Bradea de exemplu atunci cu desenele dublate). In rest, poti maxim sa iti platesti publicitate dar asta cand capeti experienta, ai niste skills pentru editare, aduci ceva interesant. Eventual puteai pune si link-ul canalului ca sa iti si spunem ce trebuie/lipseste.

| Copila2016 explică (pentru Adry05):

Au venit de 2 ori vedete la mine in cartier Alexandru Rosu si Denise Iurascu ( ii am si la prieteni pe Facebook ) din Move your boy si a doua oara Patricia dar inca nu s-a lansat melodia ei si am postat melodiile lor inainte sa se lanseze aici este canalul
https://www.youtube.com/channel/UCIdjx_1DKVJhfkxcbh_cJKQ
sa imi spui parerea te rog

| Adry05 a răspuns (pentru Copila2016):

Sincer acum, tu esti multumita de continut? Fata mea, tu te filmezi din carusel cum te invarti, nu faci absolut nimic si te astepti sa se uite lumea? mai are si titlul `excursie clasa a 4-a`. Tu ai da click pe un asemenea video? Nu ai carisma, nu ai priza pe camera. Stiu ca probabil te-ai apucat ca e la moda, dar sincer, chiar nu le ai. Incearca eventual peste cativa ani cand te mai dezvolti, asta nu e continut sa stranga abonati.

| Copila2016 explică (pentru Adry05):

Alea mai vechi le-am facut pentru amintiri, uite-te la astea mai noi ca de ex inceputul lui vlog 2 sau ala cu descendentii

| Copila2016 explică (pentru Adry05):

Ok, ai dreptate, nu o am cu vlog-urile mai bine nu renuntam la gaming ( 1954 subs )

| Copila2016 explică (pentru Adry05):

Eu n-am vazut in viata mea decat 2-3 vlog-uri si acelea erau cele dela sugus, eu n-am experienta unui vlogger precum ilie sau Vlad munteanul, mai se uita si cei din familie la vlogurile mele, deci nu pot posta orice cu tupeu gen salut ah am cazut sa-mi... asa ca am cerut parerea voastra pe acest site dar vad ca numai hate mi-am luat, 2 dislike-uri intr-o singura zi pe bune? Eu dau tot ce pot mai ales stau o ora doua la editare si pana se proceseaza nu mai spun. puneti-va in locul meu numai hate stiti sa dati.

| Adry05 a răspuns (pentru Copila2016):

Aoleu daca si pentru atata te-ai suparat atunci poti sa-ti tai cablul de net. Asta nu e hate mai fato, e critica constructiva, learn the difference. Hate insemna sa ma apuc sa te fac proasta, imbecila si orice alte insulte fara motiv si fara sa am o justificare. Eu ti-am zis ca ai vloggurile plictisitoare PENTRU CA ASTA AI INTREBAT. Nu esti in stare sa accepti o parere, nu mai intreba. Internetul are de 10 ori mai multa rautate decat ai tu impresia ca ai primit de la noi. Asteapta sa vina copiii sa te injure de familie, morti si alte din astea si sa ti adreseze niste jigniri de nici n-ai auzit de ele pentru ca asa functioneaza internetul intrucat toti oamenii au acces la el indiferent ca au primit sau nu o educatie.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Copila2016):

Dacă nici sensul cuvântului "hate" de vlogger habar nu ai cu ce se mănâncă, lasă-te de a da replay la comentarii. Nu ai nici o scuză plauzibilă!

| Adry05 a răspuns (pentru Copila2016):

M-am uitat fix la ultima vlog, exact aceeasi parere. M-am uitat la vreo 4-5 din ele. Efectiv nici nu m-am putut uita integral pentru ca mi s-au parut plictisitoare.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca este moda vloggerilor, nu inseamna ca toti ne pricepem la asta. A incepe sa faci vlog pe Youtube trebuie sa ai si o camera buna de filmat, calitatea conteaza atunci cand inregistrezi ceva, luminozitatea, pe langa asta si originalitatea pe care vrei sa o impartasesti spectatorilor. Sincer, la ceea ce ai facut pana acum ai multa multa munca de a face si titlurile trebuie sa fie atragatoare.
Uite un exemplu a unei pustoaice romance din Grecia, poate de la ea sau altii ca ea mai iei cateva exemple: https://www.youtube.com/channel/UCriq8lCT1Vhy0YLPG4COvcA/videos

| Adry05 a răspuns (pentru MihaelaDart):

E ceva mai bine pustoaica asta, intr-adevar, dar nu e chiar modelul suprem de urmat. Am intrat pe un video de-al ei si tot ce pot sa zic e ca are mare potential dar vorbeste mult si degeaba `buna sunt in pijamale si fac un video care sper sa va amuze` pe principiu joc un rol, va rog radeti. Daca imi vine sa rad, rad ca simt eu nu ca spera ea. Asa ca sa nu ai si tu la randul tau o astfel de abordare. Intro-urile atat de lungi in care efectiv nu se spune nimic sunt enervante si strica potentialul unui clip bun/

| MihaelaDart a răspuns (pentru Adry05):

Desi la filmarile ei, cel putin eu, nu m-au plictisit precum autorul intrebarii de pe TPU.

| Copila2016 explică (pentru MihaelaDart):

Sunt fata, eu n-am vazut in viata mea decat 2-3 vlog-uri si acelea erau cele dela sugus, eu n-am experienta unui vlogger precum ilie sau Vlad munteanul, mai se uita si cei din familie la vlogurile mele, deci nu pot posta orice cu tupeu gen salut ah am cazut sa-mi... asa ca am cerut parerea voastra pe acest site dar vad ca numai hate mi-am luat, 2 dislike-uri intr-o singura zi pe bune? puneti-va in locul meu numai hate stiti sa dati.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Copila2016):

Nu trebuie sa te superi pentru niste critici in bine, din asta trebuie sa înveți. Tocmai că ai urmărit atâtia vloggeri ai un bun exemplu de la ei sa înveți și să faci și tu de asemenea. Nimeni nu te urăște, ci celor care nu le place au dreptul să voteze cum doresc și din asta trebuie sa înveți. Altuia ii place, altuia nu. Și eu doresc să incep sa filmez de la anul, aștept doar momentul plecării din Germania. Știu ce vreau sa fac, cum sa abordez, cum să incep.
Nu puteam sa te laud, sa te încurajez la ceva ce ai intrat că Gheorghe pe ușă, te-am sfătuit la ceea ce trebuie sa execuți atunci când faci un video. Din asta se învață, dacă tu nu accepți nici sfaturile noastre, fă cum te taie capul atunci dar sa nu te smiorcăi că ai negative și nu ai nici abonați la canalul tău.

| SynapseNinja a răspuns:

Salut. În primul rând, conținutul trebuie să fie original și ceva interesant, atractiv. Ai putea face cu gaming dacă ești bun la jocuri dacă nu ești bun mai bine lasa decât sa fii înjurat. Ai mai putea face gen ceva Codrin Bradea, oricum ceva original și atractiv. Dacă pui numai prostii gen cu provocări sau alte strambaturi logic că nu se uită lumea. În al doilea rând, în 2 luni tu vrei să "spargi" tot YouTube-ul cu vizionari și abonați? Cred ca nici Codrin nu a putut ajunge ce este acum în doar 2 sau 3 luni. În al treilea rând, publicitatea. Ți-ai putea face publicitate pe rețele sociale (de preferat Facebook, Instagram sau Twitter) sau ți-ai putea plăti publicitatea pe YouTube. Depinde de tine și de cat vrei sa investești în publicitate. În al patrulea rând, trebuie sa investești, dacă nu în publicitate măcar într-un program de editare video și unul foto (nu e neapărat și în foto asta doar dacă vrei să îți faci miniaturile la videoclipuri). Le-ai putea și crack-ui știu, însă o să meargă greut și o să îți și încetinească calculatorul sau chiar băga viruși, așa că mai bine le cumperi. În concluzie, dacă vrei să fii vlogger/youtuber de succes trebuie să ai răbdare, să muncești mult, să ai idei de videoclipuri originale, să ai timp și să ai ceva bănuți ca să și investești în publicitate sau într-un program de editare video și foto.

| capoi a răspuns:

In primul rand fii original frate, eu am facut 100 abonati in 1 luna. cam 10k vizionari in total. Dar m-am lasat.
Trebuie sa faci ceva interesant. vloguri face toata lumea. gaming daca vrei sa faci macar sa fii bun la jocuri. Gandeste-te la ceva original si interesant. Nimanui nu ii pasa de un alt vloger intre cei 1 bilion. Asa ca gandeste bine si fa ceva interesant.

| Ene_Robert_Marian_1997 a răspuns:

Ba ca sa strangi vizionari ssau ce vrei, trebuie sa iei desene sa editezi cu vocea ta, adica drama totala si sa le inlocuiesti vocile, dar sa fie cu injuraturi, ca oameni din ziua de azi stiu doar injuraturi si le plac si se rad cand unu i da altuia rekt cu o injuratura!
FUNDA? big grin

| ȚigariExpirate a răspuns:

Salut!
Ti-as recomanda sa faci ceva foarte interesant ce crezi ca ar atrage lumea, ceva ce nu au altii, punete in locul celor care te vad si imagineaza-ti cum ar trebui sa fie video-urile tale sa fie atragatoare si sa nu se plictiseasca ce-i care le vizioneaza.
Trebuie sa fie ori foarte muzant, ori foarte interesant(ce nu vezi la toti) ori sa fie ciudat big grin. sper ca ai inteles cat de cat.

| Anonima1244 a răspuns:

Pai intai trebuie sa ai 14 ani +, sa ai prieteni populari, sa îți faci publicitate peste tot pe unde ești de exemplu in diferite grupuri de pe Facebook dar, ai grija in unele grupuri nu este permisa chestia asta!+sa ai o calitate buna a videoclipurilor sa nu fii fițos, sa nu fii copil cringe sa nu ceri atenție multa funda te rog :3