| ApaMineralaPlata a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune filme de dragoste?:*

14 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Iti plac genul ala pe care le tot vad pe aici? A Walk to Remember etc? ( mie nu)
Vrei altfel de recomandari sau aia e linia?

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Http://www.divxonline.ro/

http://www.imdb.com/list/eA2yA4f4acE/

Comedie
http://www.imdb.com/list/ehRln5juu0E/

Horrror
http://www.imdb.com/list/K3Bg6xOF3zY/

Thriller
http://www.imdb.com/list/0wJV7ECos7s/

Romantice
http://www.imdb.com/list/VfX9Yz_9C8c/

Acțiune
http://www.imdb.com/list/D7z-N5hvdYU/

Science-fiction
http://www.imdb.com/list/B7E5kKUhAAw/

Teenage
http://www.imdb.com/list/ls008056634/

Teen Wolf
Pretty Little Liars
True Blood
Gossip Girl
Angel
Blood Ties
Valemont
The Gates
Buffy The Vampire Slayer
Being Human
Moonlight
Ultraviolet
Kindred: The Embreced
Forever Knight
Grey's Anatomy
Prison Break
Supernatural
The Vampire Diaries
Terra Nova
The Secret Life Of The American Teenager
The Nine Lives Of Chloe King

Heroes
Fringe
Prison Break
House M.D.
Chuck
Lost
Dexeter
Grey's Anatomy
Merlin
Robin Hood
Caprica
Sanctuary- US
Spartacus
Criminal Minds

Supernatural
The walking dead
Fringe
Csi-new york
Roma
Spartacus
Game of thrones
Robin hood
merlin

Ai si un top aici:
http://www.imdb.com/chart/top?ref_=nb_mv_3_chttp

Sau daca esti si amator de seriale:
http://www.imdb.com/......arch/title

http://www.divxonline.ro/

http://www.imdb.com/list/eA2yA4f4acE/

Comedie
http://www.imdb.com/list/ehRln5juu0E/

Horrror
http://www.imdb.com/list/K3Bg6xOF3zY/

Thriller
http://www.imdb.com/list/0wJV7ECos7s/

Romantice
http://www.imdb.com/list/VfX9Yz_9C8c/

Acțiune
http://www.imdb.com/list/D7z-N5hvdYU/

Science-fiction
http://www.imdb.com/list/B7E5kKUhAAw/

Teenage
http://www.imdb.com/list/ls008056634/

Teen Wolf
Pretty Little Liars
True Blood
Gossip Girl
Angel
Blood Ties
Valemont
The Gates
Buffy The Vampire Slayer
Being Human
Moonlight
Ultraviolet
Kindred: The Embreced
Forever Knight
Grey's Anatomy
Prison Break
Supernatural
The Vampire Diaries
Terra Nova
The Secret Life Of The American Teenager
The Nine Lives Of Chloe King

Heroes
Fringe
Prison Break
House M.D.
Chuck
Lost
Dexeter
Grey's Anatomy
Merlin
Robin Hood
Caprica
Sanctuary- US
Spartacus
Criminal Minds

Supernatural
The walking dead
Fringe
Csi-new york
Roma
Spartacus
Game of thrones
Robin hood
merlin

Ai si un top aici:
http://www.imdb.com/chart/top?ref_=nb_mv_3_chttp

Sau daca esti si amator de seriale:
http://www.imdb.com/......arch/title

| MadalinaElly a răspuns:

Buna uite aici niste filme foarte frumoase de dragoste:
a walk of remember
the notebook
keith
sweet november

| Iulian922 a răspuns:

Jocul, Loverboy?

| Alexandru98 a răspuns (pentru Iulian922):

Fără supărare
dar e cel mai prost film pe care l-am văzut
nu mi-a plăcut deloc

| Alexandru98 a răspuns (pentru Iulian922):

Ai putea să încerci:
începe cu ăsta
La vitta e bella
, apoi

The Notebook (2004)
Jurnalul
Regia: Nick Cassavetes
Cu: Ryan Gosling, Rachel McAdams
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Allie Hamilton şi Noah Calhoun s-au întâlnit într-o seară la carnaval şi se îndrăgostesc. Părinţii ei nu consimt legătura fiicei lor, deoarece familia lui Noah nu este suficient de bogată şi cunoscută, şi hotărăsc să se mute departe, cât mai departe de Noah

NOTA
(IMDB: 7.50) 8.4
Keith (2008)
Keith
Regia: Todd Kessler
Cu: Elisabeth Harnois, Jesse McCartney
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Natalie, o populara eleva de 17 ani, traieste ca si cand viata nu ar mai avea taine pentru ea. Cel putin pana ce in peisaj apare Keith Zetterstrom, un baiat de care tanara se indragosteste nebuneste.
Disperata ca nu primeste din partea lui Keith atentia cu care a fost obisnuita, Natalie se apropie de el si afla ca ascunde un secret intunecat, ce anunta un sfarsit tragic...

NOTA
(IMDB: 5.10) 7.9
The Last Song (2010)
Ultimul cântec
Regia: Julie Anne Robinson
Cu: Liam Hemsworth, Miley Cyrus
Gen film: Dramă, Romantic
Ronnie (Miley Cyrus, la primul ei rol din afara universului Hannah Montana) petrece câteva săptămâni alături de tatăl ei înstrăinat după divorţul părinţilor. Deşi viaţa lui Ronnie nu va fi deloc uşoară în noua ei casă, adolescenta îşi va da curând seama că sângele apă nu se face şi va descoperi, desigur, şi fiorii dragostei...

NOTA
(IMDB: 6.00) 8.2
Dear John (2010)
Dragul meu John
Regia: Lasse Hallstrom
Cu: Amanda Seyfried, Channing Tatum, Richard Jenkins
Gen film: Dramă, Război, Romantic, Dragoste
Inspirat de un roman al lui Nicholas Sparks (care a mai scris şi The Notebook sau A Walk to Remember), Dear John îl are ca protagonist pe John Tyree (Channing Tatum), un soldat care se îndrăgosteşte într-o permisie de frumoasa, dar şi conservatoarea studentă Savannah (Amanda Seyfried). Titlul filmului vine de la începutul scrisorilor pe care i le trimite Savannah soldatului.

NOTA
(IMDB: 7.20) 8.6
A Walk to Remember (2002)
O iubire de neuitat
Regia: Adam Shankman
Cu: Mandy Moore, Shane West
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Un baiat rebel se indragosteste de cea mai ingenua creatura a liceului iar dragostea lor ii va transfigura pe amandoi.

Landon Carter si prietenii sai sunt cei mai cool pusti dintr-un liceu din Beaufort. Poarta hainele adecvate, conduc masinile potrivite si intra in bucluc atat cat sa-si asigure o reputatie de rebeli. Jamie Sullivan e opusul lor – nimic nu pare cool la ea. E fiica predicatorului si poarta haine care-i ascund formele si acelasi pulover in fiecare zi. Indura zefl

NOTA
(IMDB: 7.10) 8.4
Remember Me (2010)
Aminteşte-ţi de mine
Regia: Allen Coulter
Cu: Robert Pattinson, Emilie de Ravin
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Robert Pattinson este Tyler, un tânăr care trebuie să treacă peste moartea prematură a mamei sale. Lucrurile se schimbă în momentul în care tânărul o întâlneşte pe Ally, şi ea marcată, dar cu totul altfel, de o tragedie. Când mama i-a fost ucisă în faţă într-un accident, Ally a decis că trebuie să muşte cu putere din viaţă. Cât de mare e puterea vindecătoare a dragostei?

NOTA
(IMDB: 5.30) 7.3
Twilight (2008)
Amurg
Regia: Catherine Hardwicke
Cu: Kristen Stewart, Robert Pattinson
Gen film: Dramă, Fantastic, Romantic, Thriller, Dragoste
Tânăra Bella se mută în orăşelul Forks pentru a locui cu tatăl ei. Iniţial, acomodarea în noua locuinţă şi noul liceu i se pare deprimantă, însă la scurt timp se îndrăgosteşte de misteriosul şi seducătorul Edward, un coleg de liceu care se dovedeşte a fi un vampir în vârstă de 173 de ani. Chiar dacă familia lui Edward a renunţat sa mai consume sânge de om, Bella nu e deloc ferită de primejdii...

NOTA
(IMDB: 4.80) 7.6
The Twilight Saga: Eclipse (2010)
Saga Amurg: Eclipsa
Regia: David Slade
Cu: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner
Gen film: Fantastic, Horror, Romantic, Thriller, Dragoste
Prietenia Bellei cu vârcolacul Jacob nu este deloc pe placul lui Edward, dar primejdia în care se află Bella, ameninţată de Victoria şi de vampirii nou-născuţi creaţi de aceasta, îi apropie pe Edward şi pe Jacob şi duce chiar la o alianţă între vampiri şi vârcolaci. Bella suferă neputând răspunde iubirii lui Jacob, dar trebuie să-şi urmeze pasiunea - să fie împreună cu Edward oricât de mare ar fi preţul pe care trebuie să-l plătească. Pentru asta însă trebuie să rupă legăturile cu lumea oamenilor

NOTA
(IMDB: 4.80) 7.3
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 (2011)
Saga Amurg: Zori de Zi - Partea I
Regia: Bill Condon
Cu: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner
Gen film: Dramă, Fantastic, Romantic, Thriller, Dragoste
Zori de zi 1, următorul episod al sagăi Amurg, duce povestea de dragoste dintre Bella şi Edward pe un făgaş aproape normal. Vampirul şi muritoarea par să se bucure acum de o căsătorie aparent liniştită, dar nu pentru mult timp, fericirea lor fiind din nou spulberată de trădări şi pericole negândite. După controversata lor nuntă, Bella şi Edward pleacă în Rio de Janeiro pentru luna de miere. Rodul pasiunii lor nu se lasă mult aşteptat, Bella rămânând imediat însărcinată

NOTA
(IMDB: 5.80) 7.9
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (2012)
Saga Amurg: Zori de Zi - Partea II
Regia: Bill Condon
Cu: Kristen Stewart, Robert Pattinson
Gen film: Aventuri, Dramă, Fantastic, Romantic, Dragoste
După ce Bella este transformată în vampir de către Edward cu scopul de a-i fi salvată viaţa, noi probleme şi noi legături amoroase apar din pricina lui Renesmee, fetiţa jumătate om, jumătate vampir. Bella descoperă noi puteri şi dă o nouă definiţie vampirilor nou-născuţi, intrigând unii dintre vampiri şi trezind admiraţia în rândul altora. Aceasta este în pericol din cauza marelui clan conducător Volturi, pregătit pentru marea bătălie

NOTA
(IMDB: 8.10) 9.1
The Vampire Diaries (2009)
The Vampire Diaries
Regia: Marcos Siega
Cu: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley
Gen film: Dramă, Horror, Romantic, Dragoste
Elena, una dintre cele mai populare eleve din liceul în care studiază, a avut parte în urmă cu 4 luni de o mare tragedie: părinţii ei au murit într-un accident de avion. Astfel, aceasta, împreună cu fratele ei în vârstă de 15 ani, trebuie să facă faţă imensei pierderi

NOTA
(IMDB: 6.80) 8.0
One Day (2011)
O singură zi
Regia: Lone Scherfig
Cu: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Emma (Hathaway) şi Dexter (Sturgess) se întâlnesc prima dată în 1988 şi se îndrăgostesc. Ei decid că cea mai bună modalitate de a-şi păstra vii sentimentele este de a nu se vedea decât o singură zi pe an. Însă, după 20 de asemenea întâlniri, cei doi îşi dau seama că lucrurile încep să se schimbe

NOTA
(IMDB: 6.20) 7.9
The Lucky One (2012)
The Lucky One
Regia: Scott Hicks
Cu: Taylor Schilling, Zac Efron
Gen film: Dramă

NOTA
(IMDB: -) 8.5
Beauty and the Beast - the IMAX Experience (2002)
Frumoasa si Bestia Editie Speciala IMAX
Regia: Gary Trousdale, Kirk Wise
Cu: Paige O'Hara
Gen film: Animaţie
Editarea pe ecrane gigant IMAX a celebrului film din 1991 al companiei Disney.

NOTA
(IMDB: 6.00) 7.2
Inkheart (2008)
Inimă de cerneală
Regia: Iain Softley
Cu: Brendan Fraser, Andy Serkis
Gen film: Aventuri, Familie, Fantastic
Creat după cartea de succes a scriitoarei Cornelia Funke, filmul "Inimă de cerneală" este o aventură fantastică ce-i poartă pe un tată şi o fiică într-un periplu prin lumi imaginare sau reale.
Mortimer "Mo" Folchart (Brendan Fraser) şi fetiţa sa de 12 ani, Meggie (Eliza Hope Bennett), împărtăşesc aceeaşi pasiune pentru lectură. Ei mai au în comun şi darul extraordinar de a aduce la viaţă personaje din cărţile pe care le citesc cu voce tare. Dar acest dar reprezintă şi un risc: când un pe

NOTA
(IMDB: 7.80) 8.2
Stardust (2007)
Pulbere de stele
Regia: Matthew Vaughn
Cu: Claire Danes, Charlie Cox, Sienna Miller, Michelle Pfeiffer
Gen film: Acţiune, Aventuri, Fantastic, Romantic, Dragoste
Într-un mic sat, locuitorii sunt ori fiinţe umane, ori fiinţe de basm, deţinătoare ale unor puteri magice. Cele doua lumi sunt separate de un zid, dar o dată la nouă ani o mare sărbătoare le permite să se reunească. Tristan, un tânăr muritor, se îndrăgosteşte astfel de o frumoasă care trăieşte de cealaltă parte a zidului. El îi promite că va găsi o stea pierdută ca să poată trăi împreună, astfel începând o fantastică epopee de-a lungul regatului.

NOTA
(IMDB: 6.60) 7.5
Restless (2011)
Suflet neliniştit
Regia: Gus Van Sant
Cu: Mia Wasikowska, Henry Hopper
Gen film: Dramă
Filmul spune povestea unei fete bolnave în stadiu terminal ce se îndrăgosteşte de un băiat fascinat de înmormântări, şi a întâlnirii lor cu fantoma unui pilot kamikaze japonez din Al Doilea Război Mondial.

NOTA
(IMDB: 6.60) 8.0
In Time (2011)
În timp
Regia: Andrew Niccol
Cu: Amanda Seyfried, Justin Timberlake
Gen film: Crimă, SF, Thriller
Într-o societate a viitorului în care timpul a devenit un fel de monedă, iar durata vieţii ţi-e limitată numai de suma din contul din bancă, un tânăr încearcă să schimbe ordinea prestabilită a lucrurilor. Acuzat pe nedrept de crimă, Will Salas vrea să transforme în istorie prezentul, în care cei bogaţi pot trăi practic la nesfârşit, în timp ce săracii ca şi el trebuie să cerşească, împrumute şi fure minute pentru ca ziua de mâine să-i prindă în viaţă

NOTA
(IMDB: 6.60) 7.7
Friends with Benefits (2011)
Prietenie cu folos
Regia: Will Gluck
Cu: Justin Timberlake, Mila Kunis
Gen film: Comedie, Romantic
Dylan şi Jamie sunt atât de ocupaţi, încât sinuosul protocol al întâlnirilor romantice li se pare extenuant. Tot ce-şi doresc este să-şi găsească un partener de sex ca să se mai destindă din când în când, dar fără complicaţiile de rigoare! Cei doi devin astfel "prieteni cu beneficii", dar ce se întâmplă când unul începe să simtă mai mult decât şi-a propus iniţial?

NOTA
(IMDB: 7.10) 8.2
The Lost Valentine (2011)
Dragostea pierdută
Regia: Darnell Martin
Cu: Jennifer Love Hewitt, Betty White, Billy Magnussen
Gen film: Romantic
Scriind noul său articol - tânăra jurnalistă Susan Allison află o poveste care îi va schimba viaţa pentru totdeauna.

De ziua Sfântului Valentin a anului 1944, războiul îi desparte pe doi îndrăgostiţi. Plecând pe frontul de luptă, soţul Carolinei îi promite că anul următor se vor întâlni la gară. Deşi Neil nu a putut să-şi ţină cuvântul, Caroline l-a aşteptat în fiecare an la locul stabilit. Aflând această poveste tragică Susan hotărăşte să afle ce anume s-a întâmplat cu Neil şi să dezlege misterul dispariţiei sale.

NOTA
(IMDB: 6.10) 8.3
Charlie St. Cloud (2010)
Charlie St. Cloud
Regia: Burr Steers
Cu: Zac Efron, Amanda Crew
Gen film: Dramă
Charlie St. Cloud este un tânăr care încearcă să treacă peste imensa durere provocată de moartea fratelui lui. Atât de mult înseamnă pentru el încât se angajează ca îngrijitor în cimitirul unde fratele îi este înmormântat, putând chiar să-l vadă datorită strânsei legături care există între ei. Charlie se întâlneşte cu fratele său şi vorbesc în fiecare noapte. Când o fată intră în viaţa lui Charlie, el este nevoit să facă o grea alegere: să păstreze promisiunea făcută acestuia sau să fie cu fata pe care o iubeşte.

NOTA
(IMDB: 5.50) 7.4
A Cinderella Story (2004)
O Cenuşăreasă modernă
Regia: Mark Rosman
Cu: Chad Michael Murray, Hilary Duff
Gen film: Comedie, Familie, Romantic, Dragoste
Draguta dar tocilara liceeana Samantha Martin (Hilary Duff) e pur si simplu daramata de moartea prematura a tatalui sau, tragedie care o lasa singura cu Fiona, ticaloasa ei mama vitrega (Jennifer Coolildge). Fiona o forteaza sa faca cele mai murdare treburi din casa. Nici scoala nu-i ofera vreo consolare, mai ales cand Shelby e prin preajma: rasfatata, bogata si foarte populara, Shelby o trateaza pe Samantha aproape la fel de rau ca Fiona

NOTA
(IMDB: 6.00) 7.5
A Cinderella Story: Once Upon a Song (2011)
Povestea Cenuşăresei 3: A fost odată un cântec
Regia: Damon Santostefano
Cu: Lucy Hale, Missi Pyle, Megan Park
Gen film: Comedie, Familie, Romantic

NOTA
(IMDB: 6.80) 7.8
Ever After: A Cinderella Story (1998)
O iubire ca-n povesti
Regia: Andy Tennant
Cu: Drew Barrymore
Gen film: Comedie, Romantic
Danielle de Barbarac (Drew Barrymore) este orfana de tata si este crescuta de mama ei vitrega si de cele doua fiice ale acesteia. Danielle va fi fortata de mama ei vitrega sa traiasca o viata umila, de servitoare, in timp ce surorile sale sunt vazute ca posibile neveste ale printului Henry (Dougray Scott), viitorul rege al Frantei.

Danielle se intalneste, intr-o buna zi, din intamplare, cu printul Henry care, incetul cu incetul va fi tot mai interesat de tanara domnita. Cu toate aceste

NOTA
(IMDB: 5.40) 7.5
Monte Carlo (2011)
Monte Carlo
Regia: Thomas Bezucha
Cu: Cory Monteith, Selena Gomez
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
O tânără femeie, sclifosita ei soră vitregă şi prietena cea mai bună îşi folosesc economiile pentru o mult aşteptată călătorie la Paris... care se dovedeşte o imensă dezamăgire! Ca să scape de ghidul lor şi goana printre obiectivele turistice, se ascund în holul unui hotel de cinci stele, unde una dintre ele este confundată cu celebra moştenitoare a unui imperiu financiar britanic. Până să apuce să anunţe că totul este o confuzie, cele trei prietene sunt învăluite de un adevărată furtună plină de paparazzi, avioane private, rochii de firmă şi poveşti de dragoste ca în filme. A, şi o vacanţă la Monte Carlo!

The Vow (2012)
Jurământul
Regia: Michael Sucsy
Cu: Channing Tatum, Rachel McAdams
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Acţiunea filmului se bazează pe cazul real al unei femei care îşi pierde memoria într-un accident de maşină şi face eforturi să-şi reconstruiască identitatea. Povestea cuplului Kim şi Krickitt Carpenter datează din 1993. La două luni după ce se căsătoresc, un camion le loveşte din spate maşina, şi de aici viaţa lor devine un coşmar

NOTA
(IMDB: 7.00) 8.6
If Only (2004)
Taxiul destinului
Regia: Gil Junger
Cu: Jennifer Love Hewitt, Paul Nicholls
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
Dupa ce prietena sa, Samantha, moare intr-un accident la scurt timp dupa ce ei se cearta si aproape se despart, o alta lovitura dureroasa pentru omul de afaceri englez, Ian Wyndham (Nicholls) care locuieste la Londra si care incearca sa reinvie ziua in speranta de a schimba cursul evenimentelor care au dus la moartea iubitei lui.

NOTA
(IMDB: 6.50) 7.2
Music and Lyrics (2007)
Muzica şi versurile
Regia: Marc Lawrence
Cu: Drew Barrymore, Hugh Grant
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Un compozitor trecut de prima tinerete (Hugh Grant) are doar doua zile pentru a compune un hit pentru o noua senzatie a muzicii, una dintre admiratoarele sale. Desi nu a scris un vers in viata sa, el se pune pe treaba si este ajutat de o tanara femeie (Drew Barrymore) pentru care cuvintele si versurile n-au nici o taina. Iar de la un cantec de dragoste la dragoste pur si simplu nu este decat un pas...

NOTA
(IMDB: 6.20) 7.5
Big Miracle (2012)
Misiune de salvare
Regia: Ken Kwapis
Cu: Drew Barrymore, John Krasinski
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Inspirată de romanul Freeing the Whales de Tom Rose, drama romantică spune povestea lui Rachel (Drew Barrymore) şi-a lui Adam (John Krasinski), doi tineri implicaţi ceea ce avea să primească numele Operaţiunea Breakthrough: vor elibera un grup de balene cenuşii ameninţate să rămână captive în spatele unei bariere de gheţari din apropierea oraşului Point Barrow din Alaska.

NOTA
(IMDB: 6.20) 7.7
Greta (2009)
Greta
Regia: Nancy Bardawil
Cu: Hilary Duff
Gen film: Dramă, Romantic
Greta (Hilary Duff) este o frumoasă tânără de şaptesprezece ani, sarcastică şi rebelă, care încearcă din răsputeri să mascheze rănile unei copilării tulburi. Dată la o parte de mama ei, Karen, aflată deja la a treia căsătorie, Greta este trimisă la bunici pe timpul verii. Aici, pentru a câştiga nişte bani se angajează pe un post de chelneriţă. Aceasta se îndrăgosteşte de Julie (Evan Ross), un bucătar care lucrează în acelaşi loc cu ea. Când cei doi bunici ai Gretei, Katherine (Ellen Burstyn) şi Joseph (Michael Murphy) află de relaţia celor doi fac tot ceea ce le stă în putinţă pentru a-i despărţi. Deşi toţi ştiu despre trecutul întunecat al lui Julie, Greta pare să fie interesată doar de dragostea lor, făcând ca această iubire să meargă mai departe.

NOTA
(IMDB: 5.20) 7.3
The Perfect Man (2005)
Barbatul Perfect
Regia: Mark Rosman
Cu: Heather Locklear, Hilary Duff
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
Adolescenta Holly Hamilton (Hilary Duff) s-a sãturat sã se mute de fiecare datã când Jean, mama ei (Heather Locklear), are o crizã în relatiile cu bãrbatii.

Pentru a-i atrage atentia de la ultima alegere gresitã, Holly pune la cale un plan perfect pentru un bãrbat perfect...un admirator secret imaginar, care flirteazã cu Jean pentru a-i întãri respectul de sine.

Dar când relatia virtualã prinde aripi, Holly trebuie sã gãseascã un bãrbat si îl împrumutã pe fermecãtorul unchi a

NOTA
(IMDB: 5.20) 7.0
Red Riding Hood (2011)
Scufiţa Roşie
Regia: Catherine Hardwicke
Cu: Amanda Seyfried, Billy Burke, Gary Oldman
Gen film: Dramă, Thriller
Valerie (Amanda Seyfried) este o tânără atrăgătoare curtată de doi bărbaţi. Deşi ţine la proscrisul Peter (Shiloh Fernandez), Valerie este forţată de către părinţii ei să se căsătorească cu Henry (Max Irons), unul dintre cei mai înstăriţi oameni din sat. Decişi să nu renunţe la iubirea lor, Valerie şi Peter plănuiesc să fugă, cu atât mai mult cu cât liniştea satului este ameninţată de un vârcolac

NOTA
(IMDB: 6.30) 7.9
Letters to Juliet (2010)
Scrisori către Julieta
Regia: Gary Winick
Cu: Amanda Seyfried, Gael García Bernal
Gen film: Comedie, Romantic
O superbă comedie romantică, Scrisori către Julieta ne poartă către însoritele şi magnificele ţinuturi ale Italiei, acolo unde Sophie (Amanda Seyfried), o tânără scriitoare americană, se bucură de o vacanţă care îi va schimba viaţa pentru totdeauna. Aflată în Verona, oraşul marilor iubiri şi al legendarilor Romeo şi Julieta, Sophie este de-a dreptul fascinată de mitul scrisorilor către Julieta, aşa că se hotărăşte să ajute miile de îndrăgostiţi care an de an vin şi cer sfaturi pentru a-şi rezolva problemele sentimentale. Povestea începe când Sophie găseşte o scrisoare rătăcită, veche de 50 de ani...

NOTA
(IMDB: 7.60) 8.8
Titanic (1997)
Titanic
Regia: James Cameron
Cu: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Acum, intr-o editie epeciala pe DVD, capodopera epica apartinand lui James Cameron iti taie respiratia, cuprinzand secvente care nu au mai fost vazute pana acum, oferind fanilor o perspectiva cu totul noua si mult mai profunda despre cum a fost creat acest film premiat cu Oscar

NOTA
(IMDB: 6.00) 7.7
Waiting for Forever (2010)
Waiting for Forever
Regia: James Keach
Cu: Rachel Bilson, Tom Sturridge
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Cine decide ce este normal?
O poveste unică despre iubire, prietenie şi o viziune asupra lumii din mai multe perspective, Waiting for Forever explorează legăturile pe care oamenii le fac în faţa schimbărilor vieţii. Emma (Rachel Bilson) şi Will (Tom Sturridge) au fost buni prieteni în copilărie, dar cu trecerea timpului legătura dintre cei doi s-a rupt, mai ales în ceea ce-o priveşte pe Emma. Pentru Will, Emma nu a încetat niciodată să fie cea mai importantă persoană din viaţa lui.

NOTA
(IMDB: 7.90) 8.1
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
Fata cu un dragon tatuat
Regia: David Fincher
Cu: Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgård, Christopher Plummer
Gen film: Acţiune, Dramă, Mister, Thriller
Subiectul principal al filmului este găsirea Harietei Vanger, rudă de sânge cu marele clan Vanger, care a dispărut în urmă cu 40 de ani. Simţindu-şi sfârşitul aproape, responsabilitatea dispariţiei fetei căzând pe umerii săi, unchiul Harietei îl angajează pe jurnalistul Mikael Blomkvist (Daniel Craig) să o găsească. Mikael tocmai îşi dăduse demisia de la publicaţia pentru care lucra, după ce pierduse un proces-capcană împotriva unei mari corporaţii şi se află în perioada de graţie înainte de începerea sentinţei. Drumurile sale se intersectează cu ale hackeriţei Lisbeth Salander (Rooney Mara), o fată ciudată care putea afla orice informaţie cu un singur click

NOTA
(IMDB: 6.40) 7.8
The Art of Getting By (2011)
The Art of Getting By
Regia: Gavin Wiesen
Cu: Emma Roberts, Freddie Highmore, Michael Angarano
Gen film: Romantic

NOTA
(IMDB: 7.10) 7.6
It's Kind of a Funny Story (2010)
It's Kind of a Funny Story
Regia: Anna Boden, Ryan Fleck
Cu: Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Emma Roberts
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
Un adolescent depresiv va începe o nouă viaţă după ce se va interna într-o clinică psihiatrică pentru adulţi. Filmul este bazat pe romanul autobiografic al lui Ned Vizzini

NOTA
(IMDB: 6.10) 7.6
I Am Number Four (2011)
Numărul patru
Regia: D.J. Caruso
Cu: Alex Pettyfer, Teresa Palmer
Gen film: Acţiune, SF, Thriller
I Am Number Four spune povestea a nouă adolescenţi cu puteri extraordinare şi-a însoţitorilor lor, singurii supravieţuitori ai unui război de pe planeta lor natală, Lorien. Ei s-au stabilit pe Terra, protejaţi fiind de o vrajă datorită căreia nu pot fi ucişi decât într-o anumită ordine. Duşmanii lor au ucis deja trei, iar protagonistul este, desigur, numărul patru. Acesta, care pe Pământ se va numi John Smith, se ascunde în oraşul Paradise, Ohio, unde va face tot posibilul să supravieţuiască şi să-şi învingă inamicii

NOTA
(IMDB: 5.10) 7.3
My Future Boyfriend (2011)
My Future Boyfriend
Regia: Michael Lange
Cu: Sara Rue, Barry Watson, Fred Willard, Enisha Brewster
Gen film: Comedie, Romantic, SF, Thriller, Dragoste

NOTA
(IMDB: 5.30) 7.6
Beastly (2011)
Bestial
Regia: Daniel Barnz
Cu: Mary-Kate Olsen, Vanessa Hudgens, Alex Pettyfer
Gen film: Fantastic, Horror, Romantic, Dragoste
Alex Pettyfer este Kyle Kingson, un tânăr care le are pe toate: este frumos, inteligent, bogat şi are multe posibilităţi. Dorind să îşi bată joc şi să o umilească pe cea mai respingătoare colegă de clasă, el o trece pe "listă" pe gotica Kendra Hilferty (Mary-Kate Olsen). O invită la o petrecere din cadrul şcolii, unde o abandonează într-un mod crud, necivilizat

NOTA
(IMDB: 5.80) 7.8
Step Up 2: The Streets (2008)
Dansul dragostei 2
Regia: Jon M. Chu
Cu: Briana Evigan, Robert Hoffman, Cassie Ventura
Gen film: Dramă, Muzical, Romantic, Dragoste
Dă drumul unui casetofon pe caldarâm, iar Andie îţi va arăta că e cea mai tare dansatoare din tot Baltimore-ul. Din nefericire, trecutul zbuciumat al fetei n-o lasă să meargă mai departe şi o îndepărtează de cel mai mare vis al ei: câştigarea concursului de dans underground The Streets. Ajutată de Chase, şi el un dansator desăvârşit, şi de trupa ei de copii ai străzii, va reuşi Andie să se rupă de trecut?

NOTA
(IMDB: 6.20) 8.1
Step Up Revolution (2012)
Dansul Dragostei 4: Revoluţia
Regia: Scott Speer
Cu: Kathryn McCormick, Ryan Guzman, Stephen Boss
Gen film: Dramă, Muzical, Romantic
Emily ajunge în Miami visând să devină dansatoare profesionistă. Are o chimie excelentă cu Sean, liderul unei trupe de dans al cărei cartier este ameninţat de planurile imobiliare ale tatălui lui Emily. Cu cine va ţine fata de-acum înainte, cu noii săi prieteni sau cu familia?

NOTA
(IMDB: 6.20) 7.5
Step Up (2006)
Dansul dragostei
Regia: Anne Fletcher
Cu: Channing Tatum, Jenna Dewan-Tatum
Gen film: Dramă, Muzical, Romantic, Dragoste
Tyler Gage este un rebel din latura rau famata a orasului Baltimore, si singurul lucru care sta intre el si o viata ratata sunt visele sale de a scapa odata de acolo. Nora ( Jenna Dewan) este o balerina favorizata, care urmeaza cursurile elitistei Maryland School of Arts

NOTA
(IMDB: 5.30) 7.3
StreetDance 2 (2012)
Dansul străzii 2
Regia: Max Giwa
Cu: Tom Conti
Gen film: Dramă, Muzical, Romantic
Ash, un dansator deosebit de talentat, decide să plece la Paris pentru a-şi cunoaşte idolii, renumita trupă Invincibilii. Spre ghinionul său, momentul întâlnirii nu decurge aşa cum şi-a imaginat şi este luat peste picior într-un mod brutal de membrii trupei

NOTA
(IMDB: 5.60) 8.1
StreetDance 3D (2010)
Dansuri de stradă 3D
Regia: Max Giwa
Cu: Charlotte Rampling, Eleanor Bron
Gen film: Dramă

NOTA
(IMDB: 7.00) 7.8
10 Things I Hate About You (1999)
10 lucruri nu-mi plac la tine
Regia: Gil Junger
Cu: Heath Ledger, Julia Stiles
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Varianta modernă a temei shakespeariene prezente în Îmblânzirea scorpiei. O tânără frumoasă, dar distantă, Kat, refuză orice băiat care îndrăzneşte să se apropie de ea. Obişnuitele petreceri ale colegilor, la care sora mai mica Bianca tânjeşte de mult, sunt pentru Kat plictisitoare. Conform hotărârii tatălui lor, Bianca nu poate ieşi din casă decât dacă este însoţită de Kat. Bianca şi câţiva colegi pun la cale planul îmblânzirii ei. Este nevoie de un băiat de care Kat să se îndrăgostească. Dar joaca lor este luată de Kat în serios.

NOTA
(IMDB: 6.70) 8.6
Love Story (1970)
Love Story
Regia: Arthur Hiller
Cu: Ryan O'Neal, Ali MacGraw, Tommy Lee Jones
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Dragostea înseamnă să nu spui niciodată că îţi pare rău.

Toată lumea iubeşte Love Story! Unul dintre cele mai romantice filme realizate vreodată rămâne în acelaşi timp şi printre cele mai populare. Această poveste a anului 1970 despre o dragoste de-o viaţă - cel mai mare succes Paramount la vremea sa - a primit şapte nominalizări la Oscar (între care şi nominalizarea pentru cel mai bun film), câştigând un premiu pentru coloana sonoră excepţională, semnată de Francis Lai.

Încă din timpul filmărilor la Love Story, realizatorii au ştiut că vor reuşi ceva special - atât de special încât Erich Segal a dat imediat formă celei mai bine vândute cărţi a sa, din scenariul ce îi aparţinea.

Cei doi actori, Ryan O'Neal şi Ali MacGraw, au primit fiecare nominalizări la Oscar şi au ajuns peste noapte senzaţii în lumea cinematografiei, pentru portretizarea deosebită a celor doi tineri care trec peste barierele sociale, se căsătoresc şi, în final, se confruntă cu criza vieţii lor.

| AlissonPadalecki a răspuns:

Buna! Uite cateva filme pe care le-am vazut si sunt superbe:

1.Blue Bagoon: Awakening
2.Remember Me
3.The Invisible (nu prea este de dragoste, dar e super)
4.The First Time
5.Beautiful Creatures (iubesc filmul asta)
6.LOL
7.Like Crazy
8.The Vow
9.The Last Song
10.One Day
11. Dying young
12.A walk to remember (probabil ca deja l-ai vazut)
13. Wicker Park
14.Alex and Emma

Nu-mi mai vin in minte acum. Vizionare placuta happy

| AlissonPadalecki a răspuns (pentru AlissonPadalecki):

Blue Lagoon***(scuze, acum am observat greseala) laughing

Cu placere :*

| flori5 a răspuns:

Ooo
Cu siguranta" dear john "e un film foarte reusit desi ii din 2010

| Zâmbitor a răspuns:

Stiu un film... Fantastic! Veronika Decides to Die! Sincera sa fiu urasc filmele de dragoste, dar acest film este deosebit! Merita sa l vezi! Sfarsitul te va lasa cu gura cascata..si cel mai probabil vei incepe a plange de. fericiree!happy

| mariamagdalean a răspuns:

P.S I love you,Viitorul meu iubit, Curtezana, Barbatul potrivit, a walk to remember, the notebook si remember me.atatea stiu vizionare placuta big grin

| Амфетамине a răspuns:

Now Is Good (2013),Remember Sunday (2013),Beautiful Creatures (2013),The Perks Of Being A Wallflower (2013),The Last Keepers (2013),Safe Haven (2013),Summer In February (2013),Upside Down (2012),The Vow (2012)

| RoxiiSalii a răspuns:

If I stay, If only, 3MSC-Tres Metros Sobre El Cielo sunt cele mai tari filme pe care le-am vazut vreodata