| NellyMarian a întrebat:

puteti sa-mi spuneti si mie cum fac sa rotesc un filmulet la 90 grade? Ce program trebuie sa folosesc? Funda pentru cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

PROGRAM CARE INTOARCE VIDEOCLIPUL IN/DIN ORICE POZITIE - Video Flip and Rotate 1.5.1.54 Free Video Flip and Rotate este foarte usor de utilizat. Ofera utilizatorului caracteristici ca rotirea videoclipurilor cu 90, 180 de grade, rotire in sensul acelor de ceas sau invers acelor de ceas si rotiri verticale sau orizontale. FOTO http://www.dvdvideosoft.com/img2/screenshots/FlipAndRotateBig.png
Foarte rapid si usor, miscari predefinite pentru ca tu sa:
* rotatesti videoclipul 90 CW
* rotatesti videoclipul 180
* rotatesti videoclipul 90 CCW
* intorci video pe orizontala
* intorci video pe verticala
* intorci video pe verticala si rotesti 90 CW
* intorci video pe verticala si rotesti 90 CCW
DESCARCA: http://www.dvdvideosoft.com/download/FreeVideoFlipAndRotate.exe

| NellyMarian explică (pentru neluL):

E bun programul asta dar nu se mai vede videoclipul, doar sunetul. De ce?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă ăsta: http://www.dvdvideosoft.com/......Rotate.htm

Dacă nu altul care rezultă în Google din căutarea: „free video editor that can rotate videos"

Nu prea are rost să instalezi program de editare complexă (să zicem Sony Vegas), când poți găsi unul free care face exact ce vrei.

| NellyMarian explică:

Programul trebuie sa mearga pe videoclipuri mai mici ca si marime, sunt filmate cu telefonul

| neluL a răspuns (pentru NellyMarian):

Nu conteaza marimea videoclipului, conteaza formatul! Poate nu e suportat formatul de la video si trebuie sa-l convertesti. Videoclipul nu se mai vede dupa ce il intorci, dupa ce folosesti programul?

| NellyMarian explică (pentru neluL):

Da, dar era de la Bs player, l-am deschis cu media player si merge, multumesc frumos

| neluL a răspuns (pentru NellyMarian):

Finally! ...Cu placere! wave bye, bye