| anonim_4396 a întrebat:

Sunt si eu curioasa ce parere aveti de persoanele mai mari care inca urmaresc desene sau filme gen Alvin si veveritele. Eu am 14 ani si m-am uitat acum o saptamana la Alvin and the chipmunks ca sa imi aduc aminte de copilarie...nu imi imaginam ce poate face asta din mine laughing) am devenit fana a filmului si am inceput sa revad 2-3 desene preferate de cand eram mai mica. Voi ce parere aveti de acest tip de oameni care desi pe exterior se afiseaza maturi, pe interior le e dor de copilarie?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Da, e ceva foarte anormal la oamenii care stramba din nas ca te vad ca te uiti la desene, tu, om in toata firea...
CARE E PROBLEMA?!?
sau mai bine ma apuc de bautura ca sa ma relaxez in loc sa ma uit la desene, NU?!?

parerea mea e ca ce te relaxeaza si iti place, este un lucru bun pentru tine, iar cui nu ii convine poate sa isi bage opinia unde soarele nu patrunde

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot să îți spun experiența mea. În 1971 eram elev la o scoală de ofițeri de rezervă. Majoritatea aveam 25 de ani. La ora 19.30 vizionam din sala de clasă telejurnalul de seară, program obilgator. până la ora 20. când plecam la masa de seară. Dar noi ne așezam la TV de la ora 19.20, când erau desene animate pentru copii.

| mihai69 a răspuns:

Da' tu te gândești că filmele alea sunt făcute doar de oameni maturi?!?
winking

| Dia37Andreea a răspuns (pentru mihai69):

Da, normal dar povestea in sine e facuta pentru copii in special

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si care ar fi problema? happy Uita-te la ce vrei si ce te face sa te simti bine, totul este ok.

Sunt o multime de filme animate, altele cu o morala foarte profunda, altele cu o poveste foarte buna, sunt atatea filme, desene, animeuri absolut uimitoare care ar trebui vazute de toti oamenii, cel putin o data in viata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e nimic neobișnuit.
Și eu m-am uitat la Coco (2017), Angela's Christmas (2017), Over the Moon (2020), Grave of the Fireflies (1988), The Secret World of Arrietty (2010), The Boxtrolls, Smallfoot, Nemo, Aventurile lui Sammy, Polar Express, Marnie, Spirited Away, Ponyo, Ballerina, seria Barbie, seria Tinker Bell..etc
Cred că le-am văzut aproape pe toate, in afara de Naruto, Dragon ball, Tokyo Ghoul, fiindcă nu sunt genul meu...

| Frank51 a răspuns:

Tu la 14 ani te consider persoana mare?

| Dia37Andreea a răspuns (pentru Frank51):

Hm nu am zis ca ma consider mare, dar consider ca sunt mai matura in gandire decat niste copii propriu-zisi (pana in 11 ani)

| raMLesS a răspuns:

Care-i problema daca sunt animate sau nu? Important e ca povestea sa fie buna, pana si eu ma mai uit la unele desene uneori.

| Floridori a răspuns:

O parere foarte buna! Eu am 30 de ani si ma uit uneori la filme de desene animate happy Nu este nimic rau in asta.Cred ca, din contra, este foarte bine sa mentinem copilul din noi viu, chiar daca ne maturizam.Stiu ca la varsta ta suna un pic aiurea asta, dar crede-ma ca atunci cand te vei maturiza va fi placut sa ai un refugiu atat de drag si sa te mai poti bucura de anumite momente ca un copil. Daca tie iti plac si te fac sa te simti bine, mi se pare super!

| Anonim90945 a răspuns:

Acest lucru este perfect normal, deoarece si adultii si copii au nevoie de o relaxare, si cateodata este normal ca un adult sa mai de in mintea copilului.
Bye!