| Costy_Regele_1991 a întrebat:

Sunt un mare fan al filmelor disney.În 2016 a aparut Cartea Junglei în varianta ultrarealistică, iar recent producatorii au anunțat că vor face şi Regele Leu în aceasta variantă. Este adevărat?

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Disney a anunțat oficial că regizorul Jon Favreau și studio propun împreună o nouă reimaginare a The Lion King și rapid de urmarire a productiei. Proiectul urmareste revoluționar lovitura ca si Cartea junglei in stil realistic, în regia lui Favreau, care a debutat în luna aprilie și a câștigat 965800000 $ în întreaga lume. Ca și viitoare Frumusețe și Bestia,, The Lion King va include melodii din filmul de animație. Nici o data de lansare a fost stabilită.
Mai ai de asteptat pana cand aceasta productie va estima o data de lansare si premiera!