| uanna29 a întrebat:

Buna,TPU!
Vreau si eu seriale/filme gen EMILY IN PARIS,
Adica comedie romanticalaughing
Daca-mi recomandati seriale vreau cat mai scurte, nu vreau sa stau la el 5-6 sezoane.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| PopescuMarian121 a răspuns:

Outer Banks, Sex education, Cobra kai, Elite

| uanna29 explică (pentru PopescuMarian121):

Nu i exact ce voiam eu. Dar fiind singurul care mi-a raspuns frumos ai fundița ^-^ mersi

9 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Ooo laughing de cate ori am mai citit pe TPU argumentul asta din partea celor care au fost corectati gramatical! Mereu acelasi ultim argument pe care-l dau cu totii. Sa stii ca nu mai sta in picioare de atatia ani laughing

Stai jos, ca prea vrei sa te dai rotund pe la fiecare intrebare, cand de fapt n-aduci nici un ajutorwinking

| TheMaker a răspuns:

Ne ordoni, sau ne rogi?

| uanna29 explică (pentru TheMaker):

Chiar conteaza?
oricum raspundeti doar daca vreti sau aveti raspunsul, iar eu la randul meu voi multumii sau da fundalaughing)
ca nu pot obliga pe nimeni sa scrie cevalaughing
e logic

| TheMaker a răspuns (pentru uanna29):

Da, contează, fiindcă nu toți suntem "cizelați" ca bucureștenii.
Decât să te hlizești aiurea, mai bine ai pune mâna pe o carte de gramatică. Atenție, ca să înveți, nu ca să o ștergi de praf.

| laSoledad a răspuns (pentru TheMaker):

Vezi ca nu se pune virgula inainte de "sau" in intrebarea ta. Era ceva elementar. Asta, asa, ca ai adus aminte de gramatica. Un mic sfat: asigura-te ca esti tu perfect inainte sa-i critici pe altii.winking Site-ul asta este cu scopul de a ajuta lumea. Daca nu ai cu ce-i ajuta, nu te baga.

| uanna29 explică (pentru TheMaker):

****, ai sa mi dai seriale sau nu?
eu n am pus intrebarea asta ca sa te iei tu de gramatica mea sau de felul in care cer...nu ai ce face? cumpara ti tu carte de romana laughingnu vezi ca pui virgula dupa,, sau,,?

| TheMaker a răspuns (pentru laSoledad):

Multumesc pentru atenționare. A fost o scăpare, nu mai criza atât.
Și dacă tot te bagi în seamă la capitolul gramaticii, află că aceste cuvinte românești conțin diacritice. Adică, niște semne adiacente anumitor litere, semne pe care gramatica limbii române te obligă să le folosești.
Deci, nu mai sări în pat încălțată, că murdărești salteaua.

| uanna29 explică (pentru TheMaker):

Si daca scriu pe laptop si nu am diacritice?laughing