|

Buna tuturor, cum vi s-a parut primul episod din ultimul sezon din Game of Thrones?

V-a întrecut asteptarile sau nu?

9 Raportează Evaluează
9 răspunsuri:
| a răspuns:

Bun, cam scurt totusi, au trebuit sa grabeasca mai tot si previzibil in mare parte pentru ca stiam ca trebuie sa se intalneasca toti.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Prost.
Mi-a întrecut așteptările.Nu mă așteptam să fie atât de prost.
Finalul mi-a plăcut.

| explică (pentru J0B0MAT):

De ce il condideri prost?

| a răspuns (pentru Theinspired):

Mi-ar trebui câteva ore ca să scriu toate motivele pentru care consider asta. Începând cu sezonul 7, exceptând cateva scene, serialul a început să scadă mult, în ochii mei cel puțin. În mare mi se pare că au distrus personaje ca Tyrion, Jon, chiar și Jaime și Daenerys.Le-au făcut plictisitoare și acțiunile lor sunt prea forţate, fake, out of the character.

Majoritatea fanilor nu analizeaza scenele, ci pur si simplu se bucura de ele.
Echipa, staff-ul, cum i se spune in engleza, incearca sa satisfaca publicul larg, nu cinefilii.
Tind sa fiu de acord cu tine.

Satisfacerea publicului larg şi a cinefililor nu ar trebui să se respingă una pe alta.
Au grăbit povestea, au pierdut din vedere micile detalii care făceau serialul genial, au pus accentul prea mult pe dragoni.Cel puţin lucrurile astea dacă nu le făceau, cu siguranţă era mult mai bine pentru toată lumea.

Au pus accent pe dragoni, pentru ca asta isi doresc cei mai multi fani. Nu cred ca a fost lipsa de inspiratie sau neatentie.

Măcar dacă ar fi făcut ei ceea ce îşi doreau cei mai mulţi fani până acum.

Pe unii i-au afectat criticile
https://:///......ow-nothing