| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Va spuneam zilele trecute ca am terminat Prison Break si cautam filme asemanatoarelaughing Intre timp am inceput Narcos si Casa de Papel dar nu ma atrag deloc, m-am plictisit de la primul episod (ori pentru ca le compar cu PB). In seara m-am uitat la Escape plan, doar partea 1 pentru ca 2 si 3 nu sunt postate pe Netflix. Mai stiti filme de genul? Evadari, puscariasi, penitenciare?
M-am tot uitat la d-alea de dragostea, aproape le-am epuizat pe toate dar tot astea imi plac cel mai mult.
P.sbig grinaca ati vazut Scape Plan, cum vi s-a parut? big grin

Răspuns Câştigător
| Vasile2003 a răspuns:

Dacă vrei un film bun cu evadări și acțiune îți recomand Maze Runner (1, 2,3)
La seriale nu știu prea multe în genul, dar ti le recomand pe astea, eu le-am văzut și chiar mi-au plăcut, creeaza dependență
1. Teen wolf (6 sezoane)
2. Riverdale (4 sezoane)
3. The New Pope
4. The Young Pope
5. Lara (2 sezoane)
6. Shadowhunters ( 4 sezoane)
7. Legacies (2 sezoane)
8. The 100( 7 sezoane)
9. Sex education(2 sezoane)
10. The Witcher (sezonul 1)
11. Terra Nova (1 sezon)
12. 13 reasons why (4 sezoane )
13. Chiling Adventure of Sabrina ( 3 sezoane )
14. A Discovery of Witches ( 1 sezon)
15. Sense 8 (2 sezoane)
16. Lost in space ( 2 sezoane)
17. Travelers (3 sezoane)
18. Another life ( 1sezon)
19. Messiah (1sezon)
20. Merlin ( 5 sezoane)
21. Ultimul protector al orasului (4 sezoane)
22. Luna nere ( 1 sezon)
23. Expresul zăpezii ( 1 sezon)
24. Ordinul secret ( 2 sezoane)
25. Salvation (2 sezoane)
26. Vesnic vrăjitoare (2 sezoane)
27. Nowhere boys (3 sezoane )
28. The Oa (2 sezoane )
29. The Flash (7 sezoane)
30. Blestemata (1 sezon)
31. Raised by wolfes (1 sezon)
32. The secret circle (1 sezon)
33. Charmed (2 sezoane)
34. Lost(6 sezoane)

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Vad ca ti s-a recomandat orice dar nimic care are legatura cu Prison Break. Eu zic sa incerci Vis a vis si Orange is the new black. Ambele sunt cu inchisori dar inchisori de femei. Pentru o fata cred ca sunt perfecte

| Legion7X a răspuns:

1https://youtu.be/a9XNwq2uGnE

2 https://youtu.be/WFoLR2ARyBY

3 https://youtu.be/uJ3BOD7bcRc

Vezi aceste 3, filme. Serialele mă plictisesc, pentru că sunt pe episoade, și până ajunge la o fază interesantă îmi pierd răbdarea. Doar acele korene de război, lupte si strategi mă mai tinea câte o săptămână, sau două concentrat in plin interes. Dar am renunțat și la acelea pentru că te face să numai închizi televizorul, pierzând toate filmele americane de top.

Uite aici un stil de episod Korean. happy happy

https://youtu.be/rpd1ijzQqQw

| GeorgianaDiaconu explică:

In seara asta*
Escape*
Daca*

| NarcisIfrim a răspuns:

Vrei unul la fel ca prison break..sunt 2 cam cu aceeasi poveste
1.Arcasul
2.Lunetistul
incepe cu Lunetistul, ambele sunt seriale.