| alexandra_5561 a întrebat:

Vreau sa aflu filmul sau serialul nu stiu exact ce e. Era vorba despre un imparat(cred) si o femeie care ii zicea o poveste noaptea. Si parca imparatul ala avea multe sotii si vroia sa le omoare... ceva de genul acesta nu mai stiu sigur. puteti sa imi spuneti cum se numea filmul?

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

In mod clar, povestea se numeste "o mie si una de nopti", sotia lui e Seherezada, dar filmul nu-mi mai amintesc cum se numeste. E ala de pe Hallmark in cateva parti, nu?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca te referi la O mie si una de nopti, facute dupa basmele arabe cu acelasi titlu. A fost si serial si au fost si mai multe filme, facute dupa un basm. Numai bine!

| HappyUserUnknown a răspuns:

1001 de nopti? E inspirat dupa o poveste thinking

| dumyStar20 a răspuns:

Șeherezada
fundita?

| Piableu a răspuns:

1001 de nopti