| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi instalez Netflix. Dar nu stiu cu ce serial sa incep. Nu ma dau in vant dupa actiune, imi place mai mult drama, comedia, dragostea. Ce seriale / filme / animeuri mi-ati recomanda pentru inceput? Daca puteti, imi faceti si o mica descriere a ceea ce imi recomandati? Dar va rog din suflet, fara spoilere... Si inca o intrebare, ce animeuri nu sunt subtitrate pe Netflix sau care sunt, daca sunt putine? Dau funda happy

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce seriale / filme / animeuri mi-ati recomanda"

după instalare, meniul din stânga (seriale) îți recomandă pe genuri si tot ce vrei tu

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ma gandesc ca da, exista si recomandari. Voiam sa aflu si parerile altora fata de anumite seriale si ce le-a placut la ele, de aceea am intrebat.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"da, exista si recomandari" - ș sunt create pe baza părerilor a sute de utilizatori de Netflix.

oops

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Eu doar am intrebat, n-am negat ca exista. Mi se pare normal sa intreb sau sa fiu curioasa inainte sa-mi instalez ceva ca Netflix. N-aveam de unde sa stiu ca exista.

| Eugen80 a răspuns:

Sunt de toate pe toate gusturile si nimeni nu stie ce gusturi ai tu.
Instaleaza-ti Netflix-ul pentru o luna si daca nu-ti place, renunti urmatoarea luna!

| esa212015 a răspuns:

Eu tocmai urmăresc "LA CASA DE PAPEL" un serial genial, care merita văzut, tocmai a ieșit sezonu 4.
Un alt serial genial, este TEEN WOLF, care are și combină mai multe genuri, având și supranaturalul în el, merită din plin văzut. La fel și LUCIFER, pot spune ca e genial, ar mai fi ARROW, TVD, THE ORIGINALS.
Dacă vrei dragoste, dar și dramă în același timp, îți sugerez serialele turcești, printre cele mai bune, aș putea zice eu, din punctul meu de vedere. Preferatul meu a fost KARA SEVDA, genial, merită din plin. Îți dau o listă, din care poți alege: Prețul Fericirii, Mă numesc Zuleyha, Trădarea, Un destin la răscruce, Furtună pe Bosfor, Ziua în care mi s-a scris destinul, Mireasa din Istanbul, Meryem, Güneș, Gulperi, Povestea Noastră, Lacrimi la Marea Neagră. Pe acestea le-am vizionat eu și mi-au plăcut la nebunie.

| esa212015 a răspuns (pentru esa212015):

Am uitat sa menționez ca cele turcești, pe Netflix nu prea ai sa le găsești.