| Nume6 a întrebat:

Vreau și eu un film cu o poveste de iubire, cu romantism, cu un cuplu drăguţ, cu încercări prin care trec protagoniștii dar la final să rămână tot împreună. Ceva recomandări? Și să fie o poveste de dragoste adolescentină.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu sunt mare fan romance iti scriu cateva care au fie drama si romance fie comedie si romance:

50 First Dates (2004)
Just Go with It (2011)
Astea doua sunt comedie-romantica.

The Vow (2012)
The Bodyguard (1992)
Sleepless in Seattle (1993)
Safe Haven (2013)
Ghosts of Girlfriends Past (2009)

si o lista doar cu filme romantice cu adolescenti cum ai vrut:
https://www.imdb.com/list/ls033253048/

| LPCTSTR a răspuns:

Elite seamana cu ce zici tu insa nu prea + este serial.

| JicaContra a răspuns:

Dragnea si iubita lui, saraca acum e pe uscat
https://www.google.com/search?q=iubita+lu%27+dragnea

| ariannakaterine a răspuns:

• Twilight [ toate cele 5 părți sunt super-interesante și captivante, prezintă minunata poveste de dragoste dintre adolescenții Bella și Edward, care chiar dacă întâmpină numeroase dificultăți, îi aduce împreună pe cei doi protagoniști în final. Este alegerea perfectă dacă vrei să vizionezi un film cu o poveste de iubire adolescentină care "să te țină în priză".

| irezistibilul a răspuns:

The Notebook, The Vow, A Star is Born, The English Patient, The Artist, La Vita È Bella, Brokeback Mountain, The Theory Of Everything, Moulin Rouge, Atonement, Five Feet Apart, Doctor Zhivago, A Place in the Sun, The Piano, Dear John, Beauty and the Beast, Jerry Maguire, Life Itself, The Great Gatsby, Titanic, A Room With A View, Passengers, Pride and prejudice, Midnight Sun, Second Act, Me Before You, Legends Of the Fall, Sub aceeasi stea.