| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare. Contul de Netflix poate fi taxat doar prin contul bancar? Și eu mi-as dori sa îmi fac Netflix doar ca am auzit ca se plătește bancar, astfel nu am cum, deoarece părinții nu au card, fiindcă primesc salariul in mâna...
Știți cumva alt mod de a plăti, pentru a-mi face și eu? Va rog, multumes! O zi frumoasa!

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu exista, doar card

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mereu ma intreba daca oare mai sunt oameni care nu au card... aparent da. Sa stii ca nu costa nimic sa iti faci un card. ING si BT au niste comisioane nesemnificative. Chiar 0 daca faci anumite plati cu ele.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Ca angajat, la ING e parfum. Atita vreme cit nu faci plati in afara. Am fost o tura pe la moldoveni peste Prut si am platit cu cardul ING. 4.9+ RON pentru un euro! Never again, Revolut all the way de acum incolo!

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dap, ING la curs valutar teapa mare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Pe de alta parte, ING Bazar are de multe ori oferte EXTREM de misto. Am prins 15% money back la Carturesti, 4% mb la PCGarage fix cand mi-am cumparat telefon nou (si nu e chiar de ici-de colo sa primesti vreo 50 RON reducere suplimentara peste orice alte discounturi ai putea primi - si au fost si de-alea direct de la PCG), si multe altele. Atita vreme cit nu faci plati sau incasari care necesita conversie valutara, ING e sublim.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si parintii nu isi pot face card, in puii mei? Uite, la ING de exemplu sau la Reiffeisen ai conturi cu zero comisioane daca bagi o suma "x" lunar - destul de mica, dealtfel.

| Inutarh a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai pui sau?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Inutarh):

Am un puiut. Face 8 anisori in august. O puiutza, de fapt. happy

| Sn4k3 a răspuns:

E gratis sa-ti faci card.

| Lioana a răspuns:

Netflix se poate plati doar online cu cardul. Daca parintii tai nu au ar putea sa-si faca. Chiar daca nu le intra salariul pe card ar putea sa-si depuna ei banii la banca in contul cu card.

| Iooooaaaanaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna!
Iti poti poti deschide chiar si tu un cont si ulterior poti obtine un card, lunar poti trece pe la banca si sa pui suma aferenta abonamentului Netflix ( in jur de 30-40 de lei, nu mai stiu exact) in contul tau.
Poti discuta cu cineva (prieteni, rude) si poti folosi cardul lor daca sunt de accord, iar tu le vei rambursa suma cash. De asemnea daca ai pe cineva care detine un card bancar si doreste un cont Netflix exista optiunea pentru mai multe dispozitive si poti imparti contul cu persoana respectiva iar tu ii vei da lunar jumatate din suma abonamentului. Sper sa gasesti in cele din urma solutie!

| Inutarh a răspuns (pentru Iooooaaaanaaaaaaaaaa):

Deci nicăieri nu e Cash?

| Iooooaaaanaaaaaaaaaa a răspuns (pentru Inutarh):

Din pacate, nu.