| SaraYang18 a întrebat:

Buna ziua, TPU! Am nevoie de ajutor. Imi amintesc vag actiunea unui film dar nu stiu numele. O sa descriu ce-mi amintesc.
Ideea centrala a filmului este ceva despre scanarea ochilor ca recunoasre a identitatii. Un cercetator se indragosteste de colega de serviciu, iar ea moare intr-un accident de lift. Ani mai tarziu undeva in India este un copil cu aceiasi ochi ca iubita lui si el se duce in India si cauta copilul. Il gaseste si merge la hotelul unde e cazat el cu copilul. Vrea sa folosesca liftul dar copilul, care-i o fetita mica e speriata de lift si nu vrea sa intre in el.
Cam asta imi amintesc. As fi foarte recunoscatoare daca cineva imi spune numele filmului. Multumesc

1 răspuns:
| Eisenheim a răspuns:

Origins- universul din ochi