| uanna29 a întrebat:

Când eram mai mică, văzusem un film...se făcea că o familie se muta, când au ajuns în casa nouă au găsit nu știu ce joc..care nu era obișnuit, dădeai cu zarul și luai nu știu ce cartonase pe care scriau niște lucruri care după ce erau citite deveneau realitate, și trebuia să scape de el, dar nu știau cum...
Știți cum ar putea să se numească filmul?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Cumva jumanji din 1995? https://m.imdb.com/title/tt0113497/ si vezi ca a aparut adaptarea acum 2 ani si anul asta sau la anul apare si partea a 3 a

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Jumanji cumva?!

| Calinescu1720 a răspuns:

Jumanji

| Slijmartani a răspuns:

Zathura: A Space Adventure

| uanna29 explică (pentru Slijmartani):

Nu, dar e destul de asemănător, mersi