| VasileVolosciuc a întrebat:

Cand o sa apara Animax sau ce canale difuzeaza animeuri?

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In Romania, momentan nu mai exista canale tv dedicate anime-urilor.
Viitorul e imprevizibil. Desi cererea de anime-uri e mare, nu prezinta interes pentru cei care ar putea investi intr-un astfel de post tv.

| AlexDarius3 a răspuns:

Naiba stie.

Răspuns utilizator avertizat
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Animax nu mai e si nu mai apare. Anul trecut erau niste anime-uri or Cartoon Network precum Youkai Watch. Dar nu exista un post numai pentru asa ceva.

| TitoJacksana a răspuns:

In România nu mai este niciun canal de anime! Singurul post care mai difuseaza un singur anime si anume Dragon Ball Super este AXN!

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Nu o sa mai apara in Romania animax cel putin poate in... ani

| Juvia a răspuns:

Din câte sti în Români nu mai există nici un canal TV dedicat anime-urilor. Dar am citi undeva că în 2019 sau 2020 va apărea Jetix iarăși sau totuși un program în care se vor difuza, dar nu se știe dacă e adevărat.