| anonim_4396 a întrebat:

Care a fost bugetul serialului Toate panzele sus(1977)?

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur a avut buget maricel. Prin ani 70 artistii erau destul de bine tratati de regim

| dannyel86 a răspuns:

Intreaba la TVR. Ei l-au produs.
Daca nu murea Ion Besoiu, intrebarea ta n-ar fi aparut aici, nu-i asa?winking
Pacat ca ne amintim de filme si sau melodii cand artistii nu mai sunt printre noi. happy

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Era tot aici, te asigur
Eu am inceput sa ma uit la el la recomandarea unui prieten, acum ceva saptamani, si eu am cam ignorat asta pana acum, si am zis sa-i dau o sansa, si pentru ca mi-a placut si mi-a parut cu un buget maricel am zis sa intreb aici
Nici macar nu stiam ca a murit Ion Besoiu, nu ma uit la stiri
Am aflat acum de pe cinemagia, ca am vrut sa-i dau nota pentru ca mi-a placut cum a jucat

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost un actor bun.
E serialul copilariei mele. happy
Imi doream sa fiu ca personajul interpretat de Ion Besoiu.
O productie tv care ramane in istorie. Mai sunt si alte filme turnate la noi care merita vizionate.
Vezi recomandarile de pe net.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Eu nu am fost niciodata un fan al serialelor si filmelor romanesti, dar asta imi schimba parerea, erau mai bune filmele prin comunism decat acum
Adica poti sa spui macar 20 de filme bune, de anul asta, si romanesti?

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma uit la filmele noi romanesti (nici macar la telenovele). Tot cele vechi, din comunism (cum zici tu), au valoare cinematografica. De Liceenii nu ma satur niciodata.
Lista filmelor vechi bune e lunga, dar recunosc ca nu le-am vazut pe toate.
Favoritele, in schimb, le-am re-re-revizionat, cum e si cazul "Toate panzele sus".winking

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Din niste capodopere acum facem filme mai proaste decat indienii

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vremurile se schimba. Si lumea s-a schimbat foarte mult.
Am decazut, dar tot pe directia rea mergem.
Ma bucur ca nu te uiti la tv. N-ai pierdut nimic. Divertismentul e la pamant.
Deschid televizorul si urmaresc doar stiri, seriale si documentare. Restul e Cancan.
Nici Revelionul nu mai e ce-a fost. happy

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Nici macar desenele animate nu mai sunt ce au fost, singurul post care mai da desene bune e Boomerang, acolo se dau unele desene vechi
Ma uit doar la documentare la tv si uneori la un film, restul e cea mai mare prostie

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

O, da! Desenele vechi te invatau ceva despre prietenie, iubire, adevar si bine.
Era o placere sa urmaresti creatiile unor producatori ce desenau de mana personajele, nu pe calculator sau cu softuri avansate si care nu transmit mai nimic.
Sa nu uitam emisiunile pentru copii din fiecare weekend...

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Eu sunt din generatia mai noua laughing
Eu sunt nevastuica era desenul meu preferat

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cartoon Network. tongue
Eu am copilarit in anii '90, cand aveam acces doar la TVR.
Sunt fan Sailor Moon.winking

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Cartoon Network de acum 10 ani, ca asta de acum e naspa

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa mai spunem de Jetix (Fox Kids)... Si acolo erau desene animate interesante.
Acum pe Disney sunt numai porcarii siropoase si filme pentru copii dublate.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Nu aveam Jetix pe reteaua mea, doar Cartoon Network, Minimax si Boomerang

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma uitam la Jetix cand mergeam la oras. happy
Acum sunt mai multe canale pentru copii, dar putine productii de calitate.

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Mie imi placea desenele cu glume mai penale
De exemplu in Eu sunt Nevastuica spune unul:
''Uite, asta e fiul meu, s-a nascut la 2 ani dupa ce am venit aici''

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Care-i gluma?laughing))

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy