| Maxxxi a întrebat:

Care anime vi s-a parut voua mai bun si de ce? Attack on Titan sau Naruto?

12 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ambele sunt frumoase, nu prea poti sa le compari.
Insa AOT este mai inspirational parca, plus ca vine si ultimul sezon big grin

| gabicoo a răspuns:

Hentai!
winking

| Nirvanaaa a răspuns:

Ambele sunt bune, însă Naruto va rămâne pentru mine pe primul loc. A fost primul meu anime happy. Pe lângă asta, povestea este mai amplă (sunt si mai multe episoade ce e drept) sunt și lupte bune și momente frumoase dar și triste. Parca se îmbina bine toate.
La AOT însă mi se pare grafica foarte buna, însă îmi lasă un sentiment de tristete, parca mor prea multe personaje sad. In orice caz după sezonul patru ne putem pronunța concret.

| Maxxxi explică (pentru Nirvanaaa):

Cum adica dupa sezonul 4 ne putem pronunta corect? Eu am inceput AOT acum 3 zile si sunt la sez 2 ep 13 happy.Ai dreptate mor cam multe personaje totusi sad.

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Maxxxi):

Pai Naruto e finalizat, însă AOT nu. Astept sezonul 4, cine știe poate îmi schimb opinia happy. Dar din câte am înțeles finalul nu va fi de genul "happy ending" așa ca probabil tot pe naruto îl voi considera mai bun datorită sentimentului pe care îl lasă la final. Dacă l-ai început de acum 3 zile și ești la sezonul 2 înseamnă ca apuci sa vezi și sezonul 3 pana pe 7 Decembrie, foarte tare happy.

| MireP a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Nu stiu ce final o sa poata face din moment ce manga e la volumul 32 si inca continua, deci finalul e departe. Concureaza cu GRRM la scris Winds of Winter, trebuia sa o termine in 2016.

| Maxxxi explică (pentru Nirvanaaa):

La ce te referi, se lanseaza tot sezonul pe 7 decembrie sau doar cate un episod, pana acum m-am uitat doar la seriale terminate si dupa cat imi place AOT cred ca in 2-3 zile termin si 3 is la sez 3 ep 2 happy. Totusi sunt singurul care simt o nostalgie cand vad intr-o-ul si personajele din el cand erau mici?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Maxxxi):

Bănuiesc ca doar câte un episod ca manga încă nu e gata. happy Având in vedere ca sezonul 4 e cel final îmi e greu sa cred ca se grăbesc ei așa. Nu, nu ești singurul. happy

| Mirel4412 a răspuns:

One punch man

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut Titanicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naruto

| geoor a răspuns:

Attack on titan e ok. Sunt la curent cu ultimul capitol din manga și povestea se duce la vale rău. Mi-a plăcut foarte mult la început dar acum e meh. Exact la fel e și în cazul lui Naruto. Când era Kakashi vs Zabuza și totul ținea de tactică și strategie era incredibil de intersant dar în Shippuden totul se rezumă la explozii. Ambele și-au pierdut esența în final. My hero academia și-a păstrat bine esența de-a lungul sezoanelor și de asta îmi și place atât de mult.