| Turbo223 a întrebat:

Care au fost desenele animate care v-au placut cel mai mult pe parcursul copilariei?

Răspuns Câştigător
| Mrfear a răspuns:

Foarte multe, asta pot spune.Ma uitam la :
Tom si Jerry (majoritatea oamenilor s-au uitat la acest desen,se difuzeaza momentan pe Boomerang)
Catelul din Pocketville (tot pe Boomerang,acum nu se mai difuzeaza sad )
Maestrul Strop (pe Minimax,foarte interesant)
Ciudateni (ce mult imi placea,imi place si acum,este plin de mister si il ador, mai ales pe Mabel si imi mai placea ca eram de-o seama cu caracterele, la varsta, la fel si la Maiestrul Strop, adica 12-13 ani si e pe Disney Channel).
Holly Hobbie si Prietenii (Pe Minimax,ce imi placeee)
Printesa Stea Contra Fortele Raului (Pe Disney Channel,e dragut)
Sofia Intai ( laughing nu pot spune ca il ador,dar ma mai uit la el, ma uitam mai mult inainte, e pe Disney Junior).
Micul Meu Ponei Prietenia Este Magica (cam cel mai tare desen din lume, cred?)
Oraselul Lenes (pe Boomerang, pe la vreo 5-6 ani eram "indragostita" de fata aia cu parul roz, Stefania).
Regele Leu (e mai mult un film Disney dar e super)
Ben 10 (pe Cartoon Network, ma uit si acum, ma uitam mai ales cand aveam 8 ani)
Kid VS Cat (e asa vechi, pe la vreo 7 ani l-am vazut ultima oara, era pe Jetix, un canal care nu exista in momentul de fata, in 2011 s-a inchis si a fost inlocuit de Disney Channel).
Winx Club (il dadea des pe Nickelodeon, ma uitam pe la 10 ani, inca ma uit dar mai rar).
Fetitele Powerpuff (inca ma uit, la Cartoon Network).
Clubul lui Micky Mouse (e pe Disney Junior...nu prea ma uit,niciodata nu prea ma uitam,dar cand ma plictiseam nu era rau sa-l vad, o adoram pe Minnie happy ).
Power Angels (nu chiar un desen, mai mult un serial, dar imi placea, ma uitam la 3-5 ani la acesta, doamna de la gradinita nu ne lasa dar acasa eu faceam legea la ce ma uit happy
Sunt foarte multe desene, iar cei care s-au nascut in 2000-2012 isi aduc aminte foarte repede de desenele animate deoarece nu a trecut mult timp de cand s-au uitat la unul, in schimb adultii de azi, nici nu prea aveau televizor si ma refer la cei de 40 de ani.36.50 etc

12 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Spongebob Squarepants
The Marvelous Misadventures of Flapjack
Avatar Aang: The last airbender
Adventure time
Naruto

Recomand tuturor să le încerce.

| FaraNumePls a răspuns:

Tom și Jerry

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard619 a răspuns:

Ed Edd n' Eddy
Ce-i cu Andy
Viata cu Louie
Copiii de la 402

| Justme111 a răspuns:

Marcelino, Timon si Pumba, povestile lui Christian Andersen.

| BlankWhite a răspuns:

The Looney Tunes Show

| AssoX a răspuns:

Ed Edd n' Eddy,Viata cu Louie,Samurai Jack,Regele Shaman,Naruto,Kid vs Kat, Flapjack, Billi&Mandy, Johny Bravo, Curaj cainele fricos...si multe altele pe care nu mi le amintesc

| elle94 a răspuns:

Winx, spioanele, peter pan, tom & jerry, simsala grimm

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Cel mai mult imi placea sa ma uit la Ed, Edd si Eddy.Erau desene foarte frumoase pe atunci.Acum,din pacate, sunt desene cam ciudate.
Pa, pa.

| fantabau a răspuns:

Poveștile fraților Grimm,Zimbetul lui Sheron, Umbra spiridușilor, Hans Christian Anderson, Arthur, Bibi Blosberg, apoi iubeam la nebunie barbie le difuza numai duminica de sărbători la minimax.Insa cel mai tare îmi plăceau cele disnay care le priveam de sute de ori:Mica sirena, Frumoasa adormita, Frumoasa si bestia, Printul broscoi(nu stiu sigur daca se numește așa)Frații ursi si multe altele care erau desenate frumos si aveau un scenariu uimitor chiar si pentru un matur, acum nu mai sunt ca pe vremuri.

| anonim70 a răspuns:

Sandi bel, cartea cărților, Pinochio