| TheWalker11 a întrebat:

Care e cel mai bun serial vazut si de ce?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 愛日本 a răspuns:

Game of thrones. Imi plac mult serialele gen medieval, iar Got imi place pentru ca este foarte complex, ar eun numar mare de persoanje bine individualizate si foarte multe lucruri care iti dau de gandit.
Imi place intr-un fel, pentru ca este foarte realistic. Da, realistic, chiar daca are dragoni si lupi stravechi, vrajitorie etc. Nu este genul de serial cu happy ending, nu stii niciodata ce urmeaza sa se intample. Nu exista neaparat personaje negative sau pozitive, aici depinde de fiecare spectator in parte.
Serialul este bazat pe cartile lui George R. R Martin, unul dintre cei mai buni scriitori.
Dupa ce am vazut Game of thrones, orice alt serial mi se pare ieftin, slab realizat. (cu mici exceptii, dar foarte putine)
Multi spun ca este doar P-o-r-n, ca foarte multi se uita doar pentru asta. Ei bine, daca incepi serialul si tot ce ai inteles tu din el este nuditatea si scenele de sex, sau daca doar astea ti-au atras atentia, evident acest serial nu este pentru tine. Arata scene de sex, pentru ca acest serial arata tot. Arata nuditate, violenta, homosexualitate etc. Ceea ce exista din cele mai vechi timpuri.
Este imposibil sa ai un singur personaj preferat. Cu siguranta o sa ai mai multe, deoarece fiecare personaj are o poveste, o personalitate.
Eu cand am inceput sa ma uit la serial, nu mi-a placut, pentru ca nu am inteles nimic. Am mai inceput serialul mai tarziu, dupa 3 episoade gandurile mele erau :"ce timp pierdut" dar l-am tot continuat, pana a devenit din ce in ce mai interesant si mai bun chiar daca nu prea intelesesem nimic. Faza e ca, eu il incepusem la o varsta mai necoapta, nu intelegeam ce se intampla, de aceea nu mi-a placut la inceput. De aceea, l-am reluar de vreo 3 ori si inca as putea sa ma mai uit. Cred ca este singurul serial pe care l-as lua de la inceput de n ori.

In primul episod din serial, esti deja introdus intr-o lume cu zeci de personaje, locatii, si date in timp iar daca nu ai rabdarea sa descoperi ce inseamna toate astea s-ar putea ca simplul volum de informatie sa fie prea mult.

| Sn4k3 a răspuns:

Lost, are tot ce-mi place.

| RainmakerX a răspuns:

Games of Thrones
Nu imi place tot serialul dar ma pasioneaza mult acel univers, modul in care se imbina anumite lucruri precum harta, impartirea in factiuni si tot ce mai tine de fantasy. Imi place mult genul fantasy, mai ales cand exista o poveste destul de buna in spatele multor personaje. De exemplu, in GoT, este prezentata pe scurt si istoria anumitor personaje episodice, motivatia acestora, cum au ajuns ce au ajuns... Mi se pare ca detaliile de genul fac totul mult mai incitant.

La polul opus are si multe lucruri care nu imi plac dar per total pot spune ca mi-a placut destul de mult.

La fel de mult mi-au placut si TwD, Vikings dar TwD m-a impresionat numai cu primele 3 sezoane iar Vikings a avut anumite momente care s-au concentrat numai pe un anumit personaj ceea ce nu-mi prea place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

House M.D.
De ce? Pai vezi > https://www.youtube.com/watch?v=vz4uABC4Huc&t=

| teo530 a răspuns:

Tren Wolf este favoritul meu pentru că are acțiune și mereu provocări noi și mult mister.

| nda a răspuns:

Mi-ar fi greu sa aleg intre Breaking Bad si The Mentalist. Momentan urmaresc Dexter, care pare ca se ridica la nivelul celorlalte doua.

| Nico23458 a răspuns:

Supernatural.
Actori frumoși?
Are și faze amuzante, și horror, și triste.

| Vasluetare a răspuns:

Baieti de oras pentru ca funda

| SelCake a răspuns:

To the beautiful you pentru ca e korean si ador serialele astea