| Doarunaltutilizator a întrebat:

Care e mai bun? Friends, How I Met Your Mother sau The Big Bang Theory?
Argumente pro și contra.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Friends este cel mai amuzant serial de comedie de care am avut parte, plus ideea care a stat la baza serialului, cred ca cu toti ne regasim acolo

| Doarunaltutilizator explică (pentru RAY):

Chiar a fost bun, până și ultimul sezon a avut momente amuzante! How I Met Your Mother a fost chiar bunicel, însă după un timp a devenit plictisitor, The Big Bang Theory, am văzut doar vreo 10 episoade dar nu pot spune că e rău

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bun pentru ce?

| Endoryus a răspuns:

Two and a half men. Cele date de tine sunt bleh.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Endoryus):

E bun dar și-a cam pierdut farmecul după ce Charlie Sheen a fost concediat.
Sigur ultimele 4 sezoane au avut momente amuzante dar sa recunoaștem că serialul a devenit din ce in ce mai banal iar tipul ăla Walden nu are umor deloc.
Singurul serial care pot spune că a fost bun până la final a fost Friends, a avut glume bune chiar și în ultimul sezon.

| Arrakis a răspuns:

Nu vreau sa par un arogant dar oricum tot o sa par.
Uite care e treaba.
The Big Bang Theory e cu din totul alta oala, una care-mi mai place si mie spre deosebire de celelalte doua titluri la care nu m-as uita orice ar fi, mai ales la ce spune Endoryus care oricum are niste preferinte hidoase (exceptand serialul House MD dar chiar si acolo am niste dubii pentru ce anume l-a preferat).

Dar si asa, nu prea m-am mai uitat la el de vreo trei sezoane, in schimb am vazut tot spin-off-ul Young Sheldon.
Pur si simplu pentru mine si-a pierdut farmecul TBBT de cand a inceput sa fie less nerdy, toti au inceput sa fie cat mai sociali, sa se casatoreasca, sa isi doreasca copii si nu stiu ce, adica nu mi-a placut ideea de a se indeparta prea mult de la awkwardness-ul ala specific de tocilari inadaptati social.
Mai ales s-a rupt firul foarte mult de cand a fost inlaturata vocea mamei lui Howard (da, stiu, a murit actrita in mod regretabil), dar si ma-sa a murit la propriu si in serial (cu ocazia actritei decedate). Nici n-ai idee cat farmec avea acea voce nevazuta pentru un baiat mamos care cu greu se invata sa fie matur din punct de vedere social.
Si tocmai asta e faza, nu-mi place ca serialul s-a axat la final prea mult pe maturizarea lor "sociala"...e drept ca n-am avut rabdarea sa mai urmaresc pana la capat, poate reiau in vara asta ce a ramas, desi crede-ma ca ma uit cu un dezinteres total, nu mi se pare deloc la fel de funny in continuare.