| anonim_4396 a întrebat:

Care este actorul/actrita ta preferat/a?(din Romania)? aa si filmul sau serialul in care joaca? voturi si cine stie poate si fundawinking

Răspuns Câştigător
| andrei_9573 a răspuns:

Alina Puscas din Narcisa salbatica

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt o mare admiratoare a regretatului actor Ovidiu Iuliu Moldovan, în afară de talentul actoricesc vocea inegalabilă cu un timbru vocal rar întâlnit.
Filme are multe, artistice nu seriale. Scena era casa lui!
Alături de Valeria Seciu a interpretat multe din poezii lui Eminescu după care era un ahtiat!
Pa, pa.

| CautNume a răspuns:

Alina Puscaslaughing

| CautNume a răspuns:

Eu tin cu Narcisa Salbaticalaughingbig grin

| CrazyChild a răspuns:

Actrita pe care o ador si as vrea sa fiu ca ea este Puscas Alina Steliana di Narcisa Salbatica unde joaca rolul principal al Narcisei.

| GoLoveYourself a răspuns:

Actorul roman preferat de mine este Costel Baloiu din "Pistruiatul".winking

| Andreea_6206 a răspuns:

Mie ca actrita imi place Adela Popescu, iar ca actor Radu Valcan.Amandoi au jucat pana mai saptamana trecuta in serialul romanesc de pe acasa tv Iubire si onoare.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Actorul mea preferat, din Romania, este Adela Popescu. Habar nu am in ce mai joaca acum, nu am imi auzit nimic de ea de mult, dar tot imi place de ea ca actor happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Mie imi place actrita Jojo din filmul Nașa.
Tie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tamara Buciuceanu.