| Furnicuta000 a întrebat:

Care este cel mai bun serial pe care l-ati vazut vreodata? Intreb asta pentru ca as vrea sa ma uit la ceva dar eu de obicei ma plictisesc repede si greu ma atrage ceva, dar au fost cateva care mi-au placut. Am inceput sa ma uit la Hannibal si nu am rezistat mai mult de 4 episoade...nu prea ma incanta cele cu prea multa actiune gen pistoale, sabii etc (desi Breaking Bad si Prison Break mi-au placut) dar nici ceva foarte plictisitor (The big bang theory mi s-a parut foarte plictisitor, doar vreo 3 episoade am putut sa ma uit) si nici SF. Stiu, gusturile nu se discuta, poate nu sunt asa pasionata de filme si seriale happy

27 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu exista cel mai bun, pentru ca pivitorii sunt atat de diferiti in gusturi si intelepciune!

| Furnicuta000 explică (pentru Simpatic):

Am vrut sa spun cel mai bun pentru voi laughing

| Simpatic a răspuns:

Sunt multe seriale, pe multe nu o sa avem timp in viata asta sa le vedem, de aceea nu pot spune care este cel mai bun. Mie serialele care mi-au placut cat de cat din trecut si pana in prezent ar fi:

The O.C. (2003-2007) - are 92 episoade
Chernobyl (2019) - are 5 episoade
Hip-Hop Evolution (2016-prezent) - pana in prezent are 16 episoade
Desperate Housewives (2004-2012) - are 180 de episoade, cred ca am vazut maxim 3 episoade si asta pentru ca imi place Teri Hatcher
Married... with Children aka Familia Bundy (1987-1997), are 262 episoade, acest serial mi-a placut mereu sa-l revad.
The Simpsons (1989-prezent), are pana acum 676 episoade, am vazut pana la sezonul 9
Chuck (2007-2012) are 91 episoade, mi-a placut e actiune cu comedie, e foarte misto
The X-Files aka Dosarele X (1993-2018), are in total 217 episoade, este un serial cunoscut de toata lumea, revolutionar la vremea aparitiei
Heroes (2006-2010), are 78 episoade, nu am vazut decat primele 2 sezoane in trecut si numai stiu de ce l-am abandonat
Supernatural (2005-prezent),are pana acum 327 episoade, am vazut doar primele 2-3 sezoane dupa care l-am abandonat
Game of Thrones (2011-2019), are 73 de episoade in total
Spartacus (2010-2013), are in total 34 de episoade
Prison Break (2005-2017),are in total 91 episoade, l-am vazut complet prima data cand s-a terminta la sezonul 4, apoi a aparut continuarea cu sezonul 5 pe care n-am vazut-o
The Office (2005-2013), are 188 episoade, nu cred ca am vazut 5 episoade, deci nu mi-a placut
Cam astea ar fi pe langa astea serialele din copilarie pe care nu le-am vazut complet ci doar pe bucati : Stargate SG-1, Buffy the Vampire Slayer,Xena: Warrior Princess,Alias,Lois & Clark, Hercules: The Legendary Journeys, The Fresh Prince of Bel-Air, Two and a Half Men, That '70s Show, Friends, Seinfeld.

| baru a răspuns:

Lista neagra!

| baru a răspuns:

Lista neagra.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lie to Me.

| Sn4k3 a răspuns:

Taboo
The Haunting of The Hill House
Peaky Blinders
Patriot
Suits
Deadwood
Lost
Luther
Jack Ryan
La Casa de Papel
The Mentalist
Game of Thrones
The Witcher
Penny Dreadful

| alina2k18 a răspuns:

Criminal Minds ramane no 1 pentru mine.

| Goete a răspuns:

Cel mai bun pe tru mine nu este cel mai bun pentru tine

| Furnicuta000 explică (pentru Goete):

Dar sunt sanse mari sa fie asa ca te rog happy

| Simpatic a răspuns (pentru Goete):

Word

| gemeni6226 a răspuns:

Doua pot sa spun ca sunt in top in preferintele mele dar asta nu inseamna ca restul la ceea ce m-am uitat nu au fost foarte bune 1-Dr.House 2-Downton Abbey

| StrongHeart a răspuns:

Breaking bad, am reusit sa-l vad de 3-4 ori de la cap la coada.

| Endoryus a răspuns:

House M.D.

| aumih16 a răspuns:

Eu iti recomand mash! daca vrei sa vezi! asta este si film! asta si cu academia de politie! razi de te caci pisi pe tine!

| Alexuţ02 a răspuns:

Eu sincer nu ma omoram dupa seriale si am dat la misto pe un episod din Game of Thrones, primul mai exact, si mi-a placut, l-am vazut pe tot si chiar am ramas fan, astept acel spin-off din 2022, House of Dragon.

Alt serial care mi se pare bun si m-am apucat acum de el este Medici : Masters of Florence

Lista mea poate continua cu multe alte seriale, dar o sa-ti zic serialele care chiar m-au facut sa raman fan al acestora :

Game of Thrones ( am spus deja )

Vikings ( Vikingi )

Black Sails ( cu pirati )

The Walking Dead ( Zombie )

La casa de papel ( Jaf )

Narcos ( traficanti de droguri )

Narcos : Mexico ( tot aceeasi creatori ca la Narcos, dar actiunea se desfasoara in Mexic )

Arrow ( super eroi, e vorba de un playboy miliardar care revine acasa dupa 5 ani de la un naufragiu al barcii sale )

The Last Kingdom ( tot legat de Vikingi, dar Vikings mi se pare mult, mult mai bun fiindca are si dezvoltarea personajelor foarte bine facuta )

Dark ( un serial facut de nemti cu rating foarte bun, mie sincer mi-a placut si nu eram fanul asa zisului "SF", asta e thriller combinat cu sf si mister, o sa-ti placa, e de gandire )

The Witcher ( m-am uitat din curiozitate, fix cand a aparut fiindca s-a spus ca o sa fie asemanator Game of Thrones ca si popularitate. nu pot spune asta dar e un serial de neratat )

Ce mi-a mai placut si aici inchei lista desi mai aveam cateva seriale, este Peaky Blinders, actiunea desfasurandu-se prin Anii 1920' ai Angliei, mafioti, alea alea

+ Bonus, nu stiu daca-ti plac vampirii dar si The Originals mi s-a parut destul de cool si interesant

E decizia ta, uita-te la trailere si vezi poate-ti place ceva

| Furnicuta000 explică (pentru Alexuţ02):

Eu m-am uitat la jumatate din primul episod din Game of thrones si nu m-a atras nimic. Zici ca merita sa ma uit la el?

| Simpatic a răspuns (pentru Furnicuta000):

A fost un serial bun dar au cam stricat-o cu ultimul sezon sau mai bine zis cu finalul, toata lumea a fost dezamagita de acel final parca prea fortat.Dar cu toate acestea zic ca merita vazut.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Daca nu ti-a placut, zic sa nu, lasa-l pentru alte "timpuri", nu tot ce-mi place mie trebuie sa placa si altora, dar a fost un serial calumea, pentru toate gusturile

Răspuns utilizator avertizat
| Alfred0703 a răspuns:

The Peaky Blinders and The Walking Dead au fost si sunt geniale.

| RaAlexandra a răspuns:

Cernobîl mi-a plăcut la nebunie

| shareable a răspuns:

Bojack Horseman

| VasileEmilia a răspuns:

Incearca sa te uiti pe Netflix, au seriale si filme ff tari.

| Furnicuta000 explică (pentru VasileEmilia):

Dar sunt foarte multe pe Netflix. Pana acum am vazut doar Narcos si Orange is the new black de la Netflix si mi-au placut happy

| Robertmihai133 a răspuns:

Teen wolf, jurnalele vampirilor, sex education sun seriale bune dupa parerea mea

| Alin_Daniel_1990 a răspuns:

Breaking Bad