| Marianahsvvd a întrebat:

Care este filmul care v-a marcat si care v-a rămas in minte?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=qDoE9qgVj6k
pana la minutul 3:50 ma atinge la inima ritmul compus de japonezi - cel mai bun joc din istorie care include curse de rezistenta 24h si toate modelele de masini https://www.youtube.com/watch?v=o57PygrpJ74 nici masina nu iti trebuie in realitate cand le ai pe toate acasa

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt multe! ❤️

Miracle in Cell No. 7 (2020), The Shack (2017), After.Life (2009), What Dreams May Come, The Green Mile, The Sixth Sense, Devdas, Forrest Gump... etc
Amintesc si un film, pe care l-am văzut in copilarie, Dancer in the Dark (2000)

| Sn4k3 a răspuns:

Halloween (2018) pot sa zic ca m-a marcat. Nu prea critic eu filmele, sunt destul de ingaduitor, dar mai prost ca asta nu mi-a fost dat sa vad.

| Mayhem666 a răspuns:

Drag me to Hell.

| gabicoo a răspuns:

Las Fierbinți!

| Brizbriz a răspuns:

Twin Peaks Fire Walk with Me
glumesc

The Last Samurai TOT FILMUL... si momente absolut marete de gen:
- Crezi ca un om isi poate schimba destinul?
- Cred ca un om face tot ce poate, pana cand destinul i se dezvaluie

Imparatul Japoniei (considerat zeu in viata)
- Spune-mi cum a murit
- NU, iti voi spune cum a trait

The Crow: cand dragostea se dovedeste reala, nimic nu ii poate tine despartiti, nici macar moartea

The Sixth Sense, scena de la sfarsit cand ii spune mamei ca poate sa vada morti, iar apoi ii si dovedeste

Terminator 2: Judgement Day... aaaa... TOT, dar mai ales, la sfarsit
Sarah Connor: daca o masina poate invata valoarea vietii umane
poate ca putem si noi

Oblivion:... Fvck YOU Sally
(TOT filmul a stat in spatele la astea 3 cuvinte, TOT)hee hee

etc.etc.etc.

| wildthing a răspuns:

Hachi: A Dog's Tale (2009)

| Legion7X a răspuns:

Sunt multe.

https://m.cinemagia.ro/......cuci-2642/

Culoarul Mortii
Titanic
Hachiko: Povestea unui câine
Al șaselea Simț
https://m.cinemagia.ro/filme/eyes-of-an-angel-ochi-catifelati-10566/ ochii catifelati
Calul de Razboi,
Ultimele Dorințe -The Bucket List

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dalasul, si Santa Barbara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băiatul in pijama dungată (2008 )
Lista lui Schindler (1993 )
Culoarul morții (1995)
Eu sunt Sam (2001)
Hachicho : povestea unui câine (2009)
Sub anestezie (2007 )
Al șaselea simț (1999)

| minime3 a răspuns:

The Notebook

| KR0N5TADT a răspuns:

The Green Mile (1999).
https://m.imdb.com/title/tt0120689/

| Bogdim0t a răspuns:

Nu-i așa de popular dar filmul It 2 mi-a rămas în minte categoric. Nu neapărat că este el foarte wow, dar unele scene sunt super făcute, de exemplu sfârșitul filmului si altele. (Sunt un iubitor de filme horror deci de aceea)

| calinm2019 a răspuns:

Nu ma las impresionat de filme.
Nici de propaganda de la MassMedia.
Vaccinatii sa raspunda sau aia care au stat la coada la benzina si ulei.

| Wr3nch a răspuns (pentru calinm2019):

''sunt asa de smecher ca nu imi plac filmele, si nici nu ma uit la stiri''. Felicitari, dar nu a intrebat nimenilaughing)