| mihaelaalol a întrebat:

Care este serialul vostru preferat si de ce va place?

14 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

E greu de gasit un serial bun in zilele noastre. Asa ca serialul meu preferat ever este incheiat de cativa ani: Prison break. Un serial captivant prin tot:structura (4 sezoane ceea ce inseamna ca nu a fost prelungir inutil, episoadele au legatura puternica intre ele, in sensul ca ultima scena dintr-un episod devine prima scena din urmatorul-este un element care pe mine ma atrage), personaje (nu il amintesc decat pe Wentworth Miller, un actor de exceptie care a reusit sa dea nastere unui personaj genial), actiune (nimic inflorit, nici vampiri, nici varcolaci sau vrajitoare; o poveste cu oameni reali si intamplari reale, si locatii reale; faptul ca 3 sferturi din serial se petrece intr-o inchisoare da suspans, mister, nici un motiv de plictiseala, si are un efect ciudat asupra celui care urmareste; parca te transpune acolo).
Ca si concluzie. Daca esti in cautare de un serial bun si nu esti fana acetor noi seriale care tot apar, Prison break este o alegere buna. Recomand si Lost propus de Mihai.

In incheiere doar amintesc serialul preferat in prezent pentru ca motive sunt destule si le gasesti in numeroase review-uri. Este vorba despre Game of thrones.

Anyway, vizionare placuta!

| Reek54 a răspuns:

The walking dead.
Pentru ca te tine in suspans, are momente pline cu actiune de calitate.

| MeinSieg a răspuns:

Dexter. Fiindca serialul, are tot ce ii trebuie. Un intro destul de bun, ce arata moduri de ucidere intr-un mod extrem de subtil. Actiune este in fiecare episod. Suspansul la fel. Are totul in limita bunului gust. Iar fiecare Soundtrack este incredibil, facandu-te sa iti amintesti fiecare episod cap-coada. Deci, Dexter.

| Kerli a răspuns:

Seinfeld

| Pisique a răspuns:

Heii!
Serialul meu preferat e PLL. De ce? Pentru că te ține în suspans și este în același timp și interesant. Îmi place că -A te induce în eroare mereu.
Dacă nu știi încă de Pretty Little Liars, te invit să-l vizionezi smug.

| M25M a răspuns:

Lost
De ce imi place? Pai pentru ca este captivant, pentru ca este un serial in care s-a pus accentul pe modul in care este pusa povestea, pentru ca nu este tras de coada avand doar 6 sezoane ultimele trei nedepasind numarul de 17 episode. Pentru ca este o combinatie de mai multe genuri: mister, dragoste, drama, thriller psihologic, crima, comedie, actiune, sf etc. Imi place pentru ca nu a incetat sa ma surprinda pe parcursul serie, aproape in fiecare episod am avut momente cand aveam fioruri reci, pentru ca mereu ma forta sa ghicesc etc.
Nu caut funda(in plus am o banuiala ca ai sa o dai celui sau celei care va pomeni de Jurnalul Vampirilor), insa daca nu l-ai vazut nu ai sa regreti.
Toate cele bune!

| Plolice a răspuns:

Mireasa pentru fiul meu, nu stiu pur si simplu imi place, parca ma vad si eu acolo cu baietii cu fetele de acolo

| grasuN a răspuns:

Supernatural

| dya_7401 a răspuns:

Buna! serialul meu preferat este LOVE RAIN deoarece prezinta o poveste destul de originala pentru mine si pentru ca actorii sunt de nota 10.este un film superb care infatisaza povesti de dragoste de neimaginat.ti-l recomand si tie si daca vei decide sa il uramresti sunt sigura ca nu o sa regreti! by the way LOVE RAIN este un serial coreean (da ...stiu poate este cam ciudat... COREEAN? SERIOS? asa am spus si eu inainte sa vizionez acest serial, dar acum nu regret nici macar un pic! ti-l recoman si sper ca o sa il urmaresti! bafta!

| darko13 a răspuns:

Dexter
Pentru ca este in primul rand original,o actiune foarte buna, umor mai rar, dar de calitate, suspans la cote maxime. Ajungi sa traiesti alaturi de Dexter fiecare intamplare.Ti-l recomand calduros
PSbig grinaca esti in cautarea unui serial fantastic sau romantic, incearca totusi altceva big grin

| saturatadeprtfalsi a răspuns:

Jurnalele Vampirilor pentru ca imi place actiunea si vampirii si k e tare nu stiu :/

| albertodaniel a răspuns:

Serialul meu preferat, simplu Arrow. De ce imimplace si mai simplu: un intro genial si de neuitat, povestea primului sezon su oliver care incearca sa ii indeplineasca ultima dorinta a tatalui sau si in sezonul 2 cu... te las sa vezi si datorita dramei, actiunii si misterului cared sunt prezente

| NuGasestiNiciUnNumeValidFrate a răspuns:

Am doua seriale big grin
Pretty Little Liars. Daca te uiti la el devine ca un drog, nu stii cine e A si de fiecare data crezi ca e altcineva si muuulte mistere si frate nu stiu, e foarte tare, mai ales pe pentru ca serialele din ziua de azi is numa ca vampirii si prostii... Si mai e The White Collar pentru ca te tine in suspans la fiecare sfarsit de episod si te obliga sa apesi pe butonul `` urmatorul episod `` laughing Plus ca Neal e adorabil blushing rolling on the floor