| AvalohAlyn a întrebat:

Care film cu Iisus Hristos, viata și invatatura Lui vi se pare cel mai bun și mai frumos?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut Iisus din Nazaret ecranizat de regizorul Franco Zeffirelli din 1977. Mie acel film m-i se pare cel mai aproape de adevar nu mai pot sa ma uit la alte ecranizari si nici nu vreau pentru ca pentru mine aceea este cea adevarata.
https://www.youtube.com/watch?v=9utczJmM7H4

1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Biblia este cea adevărata. Minunile făcute de Isus nu pot fi filmate pentru ca nu pot fi reconstituite. Mai bine citesc Biblia si îmi imaginez cu ochii mintii toata viață lui Isus.