| UnSimpluRoman a întrebat:

Care stie un anime cu personajul principal care la inceput e slab dar mai tarziu are puterii mari si devine foarte puterni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sa iti dau anime-urile si o descriere,o sa incerc sa nu iti dau spoiler mare. :

Naruto/Naruto Shippuden.

Personajul principal e Naruto,un orfan ce poarta in ineriorul sau un,,demon'' care a fost inchis in el,acest anime ne arata aventurile lui de a deveni Hokage.(cel mai mare grad ninja in satul Konoha) si Personajul Sasuke,supravietuitorul masacrului clanului sau Uchiha,el are scopul de a ucide persoana ce ia omorat clanul.

One Piece : Aici este vorba despre,Monkey D Luffy, un tanar ce are telul de a deveni Regele Piratiilor.

Dragon Ball/Original/Z/GT(non-cannon)/Super : Totul incepe cu originalul Dragon Ball,une Goku,isi traieste viata dupa ce bunicul,care a fost unul dintre cei mai puternici maestrii in arte martiale a fost omorat de un monstru,el duce o viata normala,pana cand o intalneste pe Bulma,fiindca a fost antrenat de Bunicul sau,dar si din cauza ca el,era o persoana diferita decat totii oamenii normali de pe Pamant,el a putut infrange majoritatea oponentiilor, pana cand in aventurile sale cu Bulma, el intalneste adversari mai puternici decat el, asa ca telul lui este de a deveni cel mai puternic.

Hunter X Hunter : Dupa ce tatal lui la parasit pe Gon, matusa lui il creste de cand era bebelus.
Dupa ce a implinit 11 ani, el pescuieste un legendar peste, care pentru el simbolizeaza varsta cand tatal sau a prins respectivul peste dar si cand tatal sau a luat examenul de Hunter.Telul lui este de a deveni un Hunter, pentru a intelege motivul de ce Tatal sau l-a parasit pentru a putea ramane un hunter.

Boku no Hero Academia: In acest univers, 80% din populatia lumii au mutatii genetice sau mai bine spus puterii supranaturale (quirk's),ei bine,Izuku s-a nascut fara un quirk desii ambii parintii aveau quirk.El il are pe idol pe All Might,cel mai puternic SuperErou,dar si Simbolul Pacii.El il intalneste pe All Might,iar dupa o serie de intamplari,All might ii da lui Izuku quirk-ul lui One For All.

Kenichi The Strongest Disciple : Kenichi are o viata destul de trista,deoarece el este foarte slab,de obicei majoritatea batausilor il bat,pana cand o intalneste pe Myu,fata unui Mare Maestru al unei Scoli de arte martiale.Ea il invata o technica care il ajuta intr-o lupta, dupa ce a castigat lupta aceea, el doreste sa devina mai puternic, asa ca se muta la aceea scoala

martiala, si se antreneaza cu 5 maestrii,care fiecare au propriul still de arte martiale.

Hajime no Ippo : Un tanar care traieste cu mama sa, care lucreaza la un port, este batut zilnic de niste batausii, pana cand este salvat de un Boxer, el decide sa devine Boxer.

Pentru mai multe anime-uri poti vede Lista mea de anime-uri(nu sunt toate pe care le-am urmarit eu ) : https://myanimelist.net/animelist/ColexBoy

| UnSimpluRoman explică (pentru anonim_4396):

Decat Keniki nu am vazut din toate alea..pare interesant deci i dau o sansa

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

High School DXD
Seisen Cerbeus
Cross Ange

| Cristinel1994 a răspuns:

Yu yu hakusho