| ANONIMAAA37 a întrebat:

Care sunt anime-urile voastre preferate?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Haikyuu (volei)
Mirai Nikki (romance, horror si iar romance. psihologic dar si cu gore/violenta, cel mai bun la combo-ul asta, pentru mine)
STEINS; GATE (sci-fi, comedie, romance, drama. cam tot, e complex si spontan dar are si momentele alea in care timpul curge mai incet. demential de paradoxal)
Elfen Lied (un horror mai psihologic asa, desi ai destul de mult gore(sange) e mai axat pe povestea personajelor si emotii).
Akagami no Shirayuki-hime (un romance, fantastic stil medieval frumos cu comedie ici-colo, stil artistic frumos si personaje placute)
Spice and wolf (pe aceeasi linie cu akagami no shirayuki hime, un romance, fantastic, in stil medieval dar ai mai multa drama, chiar si ecchi)
Princess Mononoke (e doar un film dar merita daca vrei unul fantastic putin mai oldschool, un fel de avatar cu stilul vizual de genul naruto/one piece/hxh)
Serial Experiments Lain chiar, care e dementia/horror psihologic. Pare plictisitor initial, progreseaza greut fiind oldschool, dar daca te uiti la el pe un ecran generos in 720p sau macar 480p va fi destul de. bun, daca asta cauti. xdd

De obicei merg pe stilul ori frumoase de la un capat la altul, ori traumatizante si distructive ana la ultimul episod (gore/horror/dementia).

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Fullmetal Alchemist Brotherhood si Ajin

| Fantastic7 a răspuns:

Naruto Shippuden şi Death Note

| AnoAnonima0 a răspuns:

Bakugan.

| onneshhott a răspuns:

1. akame ga kill
2. zero no tsukaiama
3. toradora
4. kara no kyoukai
5. rosari+vampire
6. trinity seven
7. High School DxD
8. kore-wa-zombie-desu-ca
9. b-gata-h-kei
10. infinite stratos
11. deadman wonderland
12. kiseijuu
13. another
14. mirai nikki
15. baka to test to shoukanjuu
16. kiss x sis
17. Sukitte Ii na eu
18. charlotte
19. kampfer
20. cubexcursedxcurious
21. tabo tatoo
22. inu x boku
23. fairy tail
24. tokyo ghoul
25. attack on titan
26. naruto
27. naruto shippuden
28. plastic memories
29. yosuga no sora
30. campione
31. sekirei
32. freezing
33. freezing vibration
34. guilty crown
35. akikan
36. Ichiban Ushiro no Daimaou
37. Sankarea
38. Bloodivores
39. kimi ni todoke
40. hundred
41. Rakudai Kishi no Cavalry
42. Shinmai Maou no Testament
43. sword art online
44. elfen lied
45. Seiken Tsukai no World Break
46. Machine-doll wa kizutsukanai
47. Dragon Crisis
48. Code Geass
49. Angel Beats
50. Date A Live
51. Cupids Chocolate
52. Nanatsu No Taizai
53. Seisen Cerberus
54. One Punch Man

| lovelessAlex24 a răspuns:

Jojo's Bizarre Adventure si Hunter x Hunter 2011. Le iubesc din tot sufletul ❤️

| TabithaUcigatoarea a răspuns:

Attack on titan, naruto, pokemon