| Dalmore a întrebat:

Care sunt cele mai bune filme pe care le-ati vazut in ultimul an? Dar seriale?

10 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Life is beautiful, Oldboy (nu mai știu anul, dar este varianta originală și nu cea americană) și Call me by your name. Astea la filme. Iar în cazul serialelor, în afară de The handmaid's tale și serialele deja începute, nu am văzut altceva.

| Bondarel99 a răspuns:

Recent am vazut Cernobyl, bun filmul (de fapt are 5 parti).
Bird Box mi-a mai placut.
Seriale am inceput multe dar nu sunt mare fana. 3 mi-au placut asa mult ca am vazut toate sezoanele intr-un timp foarte scurt: Prison Break, Breaking Bad si The Orange Is The New Black.
Acum caut un serial pe gustul meu care sa ma captiveze...ma gandeam la Game of Thrones.

| faramatania a răspuns:

Filme; Please Stand By (2017),Carrie Pilby (2017),The Student (M)uchenik 2016), You Were Never Really Here (2017),Hot Summer Nights (2017),American Animals (2018),Pickpockets (2018),Prodigy (2017),Anon (2018)
Seriale:The Act, 8 Tage, The Catch, I Am The Night, Baby (2018),Marcella,Falling Water, Altered Carbon, La trêve, Swamp Thing

| Sofer a răspuns:

Seriale: Prison Break, The Flash, Arrow, Breaking Bad, 24, The Walking Dead.
Filme: Aquaman, Alita: Battle Angel, Bumblebee, The Equalizer.
Mai am si alte filme vazute dar deocamdata atat happy daca mai doresti filme sau seriale imi trimiti un mesaj privat.

| Sn4k3 a răspuns:

Seriale:
Taboo
Luther
GoT (in afara de sez 8)
The Haunting of Hill House
Peaky Blinders
Suits
American Gods
Patriot
Vikings
Stranger Things
Band of Brothers
Chernobyl
Deadwood

| christine99 a răspuns:

Serial: Chernobyl. Film: Captain Marvel

| 1Me9 a răspuns:

Hmm, pot sa iti recomand doar filme, pentru ca seriale nu vizionez.

Ca film, cred ca cel mai bun, pe anul asta, este Bohemian Rhapsody, este despre viata lui Freddie Mercury, marele lider al trupei Queen, e genial! Totusi, pentru mine un film daca e bun, e bun, daca e slab, e slab.

Alte filme bune vazute sunt:

-get out ( e horror, adesea obisnuiesc sa ma uit la horror, e genul meu preferat).
-the nun
-femeia care plange.

Spor!

| SasoriOfTheRedSand a răspuns:

Film - "Snowpiercer"
Seriale - "Suits" si "Sense8"

| Xdye21 a răspuns:

Alida, Cernobîl(ministere, 5 episoade).

| PiticaDulce a răspuns:

Seriale:
- Prison Break
-Riverdale
- The Walking Dead
- Lucifer (il recomand)

Filme
- Resident Evil (toata seria)
- Cursa Mortala
- Fast and Furious (seria)
- Orphan

Fundita?