| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune seriale documentare?
Ma refer la cele in genul Planet Earth, Planet Earth ||

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlexCristi97 a răspuns:

Samsara (2011) si in ciuda faptului ca nu se vorbeste nimic in el transmite atat de multe. Chiar am ramas extrem de surprins cate poate transmite un documentar doar cu filmari scurte, extraordinar de bine realizate si fundal sonor bine gandit.
Ca samsara mai e Baraka (de prin 1993 cred ca e).
Daca vrei ceva spiritual, samadhi. Este un trailer de 9 minute care merita vazut si ala, e separat de film. Filmul a aparut acum 5 zile (l-am asteptam mai bine de un an jumate) si este pe Youtube.

| NellieLovett a răspuns:

Teleenciclopedialaughing