| Intelligence a întrebat:

Care sunt cele mai captivante filme pe care le-ati vazut? Care au fost acelea care v-au tinut curiosi pana la final? Funda cui imi spune cele mai multe thrillere sau orice gen de filme(fara dragoste si horror!), dar sa fie super interesante.

24 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

127 Hours, Inglorious Basterds, Red Violin, The Hunt For Red October, The Great Train Robbery si ar mai fi inca vreo cateva zeci.
Uita-te putin pe lista asta: http://www.imdb.com/user/ur26243696/watchlist

| anonim_4396 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Ruxandritzo, cum ai reusit tu sa bagi Phone Booth in lista aia si s-o paradesti, numai tu iti poti explica rolling on the floor rolling on the floor

| Dumnezău a răspuns:

Falling Down
God Bless America
The Shawshank Redemption
Road To Perdition
Grapes of Wrath
Sabrina
Legends of the Fall
They Live
El Labirinto del Fauno
Rivieres de pourpres
Passengers
Fight Club

Sfantul sobor de doisprezece apostoli cinematografici, cel putin pentru mine.

| EvangelineLovin a răspuns:

Inception, Hachiko: A Dog's Story, The artist, Mean girls, She's the man.

| Slavian a răspuns:

Incearca filmul The Mist, este foarte interesant sunt sigur ca o sa-ti placa, chiar daca contine putin horror, filmul e Thriller. Sincer, am stat in suspans tot filmul. happy
Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie filme ce mi s-au parut perfecte, din punct de vedere al fluiditatii si surprizei scenariului, ce te tin cu gura cascata de uimirea inovatiei narative pana in ultima secunda, au fost:
Memento, cu Guy Pearce
The Game, cu Michael Douglas
The Sphere, cu Sharone Stone si ala mic de tuseste laughing Hoffman parca
21 monkeys cu Brad si Bruce
Total recall (am auzit ca vara asta se lanseaza o versiune cu Colin, mmm!)
Matrix, toata trilogia
Zbor deasupra unui cuib de cuci, memorabil!
In numele trandafirului cu Sean Connery (cartea e mai misto, totusi, dar am scuza ca am citit-o dupa-aceea)
The heist, incredibil de smart scenariul; la fel si seria Ocean's 11, 12 si ce-o mai veni
Si multe alte filme si seriale, de la Urzeala tronurilor la Battlestar Galactica, trecand prin Circus si culminand cu X-Files ale lui tipul ala din Californication, ha, ha, ha.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry, mi s-a stricat playerul de Utube... povesteste cu vorbele tale ce vrei sa-mi zici...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Morphic il pizdeste pe Ion - Matrix moldovenesc happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mmm, o sa tin minte cand mi-o reveni broadbandul...
Ce zici, sa revin la Mr Smith, sau la Poneiul Troian dupa ce revine Base' presedinte si se linistesc lucrurile?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prefer Poneiul...e...mega-ultra-super "dotat"! laughing (Prietenii stiu de ce!)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Revine ma-sa.

| Flaviucu a răspuns:

I'm Legend, nu ai cum sa-l pierzi, il poti viziona peteava[punct]ro

| Intelligence explică (pentru Flaviucu):

Nu e serial?

| Flaviucu a răspuns (pentru Intelligence):

Nu! Este vorba despre un om care a ramas singur intr-un oras mare, restul lumii erau vampiri sau ceva de genu. Nu-ti mai spun, daca o sa te uiti nu o sa mai fie interesant. Vizionare placuta

| Intelligence explică (pentru Flaviucu):

Exista i'm legend si i'm legend 2?

| Flaviucu a răspuns (pentru Intelligence):

Nu cred

| Dianna21 a răspuns:

I Don't Know How She Does It
What's Your Number
Friends with Benefits
Crazy, Stupid, Love
Midnight in Paris
The Artist
Un Heureux Evenement
The Descendants
Up in the Air
Love Actually
Mamma Mia
Chocolat
The Devil Wears Prada
Sex Drive
Miss Pettigrew Lives for a Day
If Only
The Proposal
Burlesque
The Last Song
In The Land of Woman
It's Complicated
The Holiday
Girl Next Door
Moulin Rouge
10 Things I Hate About You
Love And Other Drugs

| 현주 a răspuns:

Cel mai bun film pe care l-am văzut în viaţa mea este Trust.Este singurul film care m-a impresionat îndeajuns încât să îl menţionez în fiecare întrebare de pe TPU legată de filmelaughing.Recomand.Trebuie să îl vezi!

| ewgy a răspuns:

Masacrul din texas 2003
masacrul din texas 2006
the legend of bloody mary
Sorority Row
the messengers
Don’t Let Him In
don't be afraid of the dark
drag me to hell
povestea celor doua surori
the exorcist of emily rose
the devil inside
dead girl
my blood valentine
ultima casa de pe stanga
the dark
the ring 1
the ring 2
orphan
dream house
the ward
one missed call
angel heart
martyrs
frozen
The Sixth Sense
black christmas
sper sa te captiveze happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ewgy):

rolling on the floor Tu parca ai facut top100 la filmele horror, si doar s-a specificat din start ca fara horror rolling on the floor Esti nitel in afaza, nu?

| ewgy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ups :d nu am citit "fara"

| ewgy a răspuns:

A, si preferatul meu este house of wax happy sper sa iti placa

| Intelligence explică (pentru ewgy):

L-am vazut.foarte tare e!