| DracuIa a întrebat:

Care sunt filmele/serialele/anime-urile voastre favorite si de ce?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Filme: Lista lui Schindler, We were soldiers, Hacksaw Ridge, Million dolar baby, Gladiatorul, Braveheart, Liceenii
Seriale: Prison break, Sniper (daca se poate spune ca e serial)
Anime-urile nu ma "anima"'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filme:

1. The Human Centipede - o adevărată capodoperă a lumii moderne cinematografice (Glumeam!, Glumeam!).
2. Passanger 57 - pentru că-mi place acțiunea.
3. The Orphan - pentru că "micuța" Esther era plină de surprize. Și a naibi de perversă.
4. Knock, knock! - aparent un bulsh*t dar la o privire mai atentă ne oferă o morală zdravănă: Nu primi niciodată străini la tine acasă, mai ales când ești singur sau pe timp de noapte.
5. Devil's Wears Prada - pentru lecțiile de moralitate pe care le oferă, mai ales în penultima și ultima scenă.
6. Instanța amână pronunțarea (film românesc) - pentru determinarea judecătorului Moga de a afla adevărul adevărat despre așa-zisul accident de la mină.
7. Liceenii - pentru că e un clasic (românesc).

Seriale:

1. Profiler - pentru că te ține în suspans pe tot parcursul episoadelor.
2. Millennium - pentru acțiune și suspans.

Animeurile nu-mi plac.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Filme: Frozen
Seriale: Nu prea urmăresc
Animeurile: Kaleido Star