| anonim_4396 a întrebat:

Cate filme "twilight" exista? Cum se numesc celelalte parti? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Myuu a răspuns:

Exista 4 fimle si 5 cartii pana acum
Primul film se numeste Twilight
Al doilea Twilight: New Moon
Al treilea Twilight: Eclipse
Si al patrulea Twilight:Breaking Dawn part 1 care apare pe 18 noiembrie anul asta

Carti sunt 5 in total primele 4 sunt ca si filmele, doar ca in cartii este povestita povestea mai in detaliu, detalii care in film nu apar si de aceea cartiile sunt mai bune ca filmele.
Si cartea 5 "Midnight Sun", filmul (a doua parte Breaking Dawn) va aparea in 2012 tot in noiembrie.
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| bebelusa_9541 a răspuns:

Sunt 4(Amurg, Luna Noua, Eclipsa si Zori de zi) primele au aparut deja iar Zori de zi va aparea in octombrie sau noiembrie:* funda?

| Mellyssa999 a răspuns:

Sunt 4 filmetongue primul: twilight. 2: twilight saga new moon. 3: twilight saga eclipse. 4: twilight saga breaking down. Funda?big grin