| Lorena_Bala_1988 a întrebat:

Caut si eu un film care a fost difuzat pe Hallmark acum cativa ani (fiind Hallmark probabil a fost difuzat de multe ori). Este pe tema HIV/SIDA.

Povestea este dupa cum urmeaza: Un cuplu isi doreste un copil si femeia ramane insarcinata. Nu tin minte daca pe perioada sarcinii sau inainte a avut nevoie de o transfuzie de sange dar a ajuns sa fie infectata astfel cu virusul HIV ajungand sa isi imbolnaveasca sotul si copilul.

Copilul se nasta dar ea intr-un final ajunge sa isi ingroape atat sotul cat si copilul pe urma.

Din pacate nu stiu actorii dar imi amintesc ca in program scria ca filmul se numeste Copilul dorit. (eu am cautat pe net de multa vreme si nu am gasit nimic sub acest nume sau cu tematica HIV/SIDA...e posibil de asemenea sa nu imi amintesc corect titlul fiind de acum cativa ani).

Daca ma poate ajuta cineva cu un titlu doresc sa multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| angelicsin a răspuns:

Nu am idee dar poate fii unul dintre astea

cel putin au acelasi topic

http://www.imdb.com/title/tt0110841/

http://aids.about.com/od/toptenlists/tp/movies.htm

| Lorena_Bala_1988 explică (pentru angelicsin):

Multumesc dar din pacate nu este niciunul.

A Place for Annie il stiu si este altceva.

Iar topul acela l-am studiat acum cateva luni. Mentionez ca deja am cautat in romana si engleza filme cu aceasta tematica dar filmul cautat nu sa regasit nicaieri.

Din pacate aici am nevoie de cineva care l-a vazut. Multumesc frumos totusi.

| angelicsin a răspuns (pentru Lorena_Bala_1988):

Sorry ca nu pot fii de mai mult ajutor, daca ai stii anul si luna cand l-ai vazut poate as fii putut sa fac o cautare mai amanuntita

| Lorena_Bala_1988 explică:

Eu am cautat in arhiva Hallmark de pe 2008, dar te-as minti daca ti-as spune ca tin minte anul sau luna. Dar cred ca e in jurul anului 2008 (+/- 1 an) ca am recunoscut mai multe filme din program dar nu l-am gasit pe cel care il caut.

Mersi frumos inca odata pentru efort.

| floresdemayo a răspuns (pentru Lorena_Bala_1988):

happy
Sa vad ce pot face!

| Lorena_Bala_1988 explică (pentru floresdemayo):

Multumesc frumos happy apreciez