| anonim_4396 a întrebat:

Caut un film (nu stiu titlul, anul, actori, etc) filmul era ceva gen saw si cube, dar imi amintesc urmatoarele secvente:
Un grup de persoane inclusiv copii (adolescenti) care cautau iesirea erau prinsi intr-un joc virtual pe nivele dar in decor real plin de capcane fiind monitorizat prin video camerele instalate pe niste papusi deplasabile (robotei pe senile) de catre un tip la un computer intr-un costum si masca cu aspect robotic. (probabil hacker sau gamer inrait)
O fetita cu parul roz este prinsa in niste fire metalice sau lanturi ca in hellraiser si salvata de un cuplu. (probabil rolurile principale)
Unui batran ii sunt retezate picioarele cu o sarma de catre acesti robotei, aceasta imagine apare in format animat pe fundalul end credit and cast
Ca sa ii distraga atentia femeia isi da bluza jos si il intraba daca ii plac femeile. Cuplul reuseste sa il raneasca de la distanta (un fel de scurtcircuit) pe hacker undeva sub coaste care isi da jos costumul si il face sa renunte. Fuge si se baga in pat. Cum se numeste filmul? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Subterano (2003)
https://www.imdb.com/title/tt0255623/
Sunt simpatici roboțeii. Dar răi... :D

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Te pup dulce, meriti ce-i mai bun pe lumea asta. de 10 ani il caut.
am sa iti dau o funda ca cea mai deosebita placere. pupici!
am sa te adaug la list de prieteni pentru eventualele intrebari.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Mai jos ai 61 de titluri asemanatoare seriei Cube.
Poate e si filmul cautat de tine.
https://www.imdb.com/list/ls008323714/