| spellsinger a întrebat:

Caut un film si nu imi aduc aminte de numele lui, de asemenea nu stiu actori ca sa il pot gasi pe imdb, singura mea solutie e sa zic ce sa intampla in film si sper ca cineva l-a vazut si isi aminteste un actor sau numele.

Deci ca idee, e vorba de o perioada comunista/fascista si despre securistii.Rolul principal e un personaj care asculta ce vorbesc diferiti oameni cu ajutorul microfoanelor, el fiind un fel de securist, care in fiecare zi raporteaza ce se intampla in anumite locuri.

Mai este o scena care mi-a amintesc cu el care urca cu liftul in podul unui imobil pentru ca de acolo spiona si se intalneste cu un copil mic care ii spune ca taicaso o zis ca securistii sunt de rahat si niste tradatori, sau ceva de genu asta.

Nu imi amintesc exact cum se termina filmul dar retin ca securistul intre timp se face postas si publica o carte sau ceva de genu si mai e cumva amestecata in povestea asta si o fata pe care el o ajutat-o dar nu a cunoscut-o niciodata direct doar din ce o spiona el... ceva de genu.

Va multumesc mult, sper sa isi aminteasca cineva de film.
O seara buna tuturor

1 răspuns: