| Adyy5 a întrebat:

Ce anime-uri din 2016 v-au placut si credeti ca merita vizionate?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anime-urile sunt pentru oligofreni si fatalai care nu sunt in stare sa cucereasca femei in viata reala si se refugiaza in personajele ratate de acolo ca sa se consoleze intre ei ca sunt speciali si ca de aia sunt single.
de cele mai multe ori, sunt si gay.

| Adyy5 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata si ma uit de placere.E doar parerea ta, dar mi se pare gresit sa spui ca sunt pentru fatalai. Unele sunt mai bune decat serialele si e destul de placut sa te uiti daca n-ai ocupatie.Nu trebuie sa fi obsedat sau sa te refugiezi intr-o lume imaginara.Eu spre exemplu ma uit cateodata de plictiseala.Nu vad care ar fi problema.Dar intrebarea mea se referea la cu totul altceva, nu vad rostul acestui raspuns.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

1. Boku no Hero Academia
2. Kotesujo No Kabaneri
3. Saiki Kusuo no Ψ-nan (multe scene care te fac sa razi cu lacrimi)
4. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
5. Boku dake ga Inai Machi (genial, poveste foarte complexa, asemanator cu Steins Gate, 10/10)
Acestea sunt favoritele mele personale, fara vreo ordine anume, toate aparute in 2016.

| onneshhott a răspuns:

Lista personala:
1. akame ga kill
2. zero no tsukaiama
3. toradora
4. kara no kyoukai
5. rosari+vampire
6. trinity seven
7. High School DxD
8. kore-wa-zombie-desu-ca
9. b-gata-h-kei
10. infinite stratos
11. ao no exorcist
11. deadman wonderland
12. kiseijuu
13. another
14. mirai nikki
15. baka to test to shoukanjuu
16. kiss x sis
17. Sukitte Ii na eu
18. charlotte
19. kampfer
20. cubexcursedxcurious
21. tabo tatoo
22. inu x boku
23. fairy tail
24. tokyo ghoul
25. attack on titan
26. naruto
27. naruto shippuden
28. plastic memories
29. yosuga no sora
30. campione
31. sekirei
32. freezing
33. freezing vibration
34. guilty crown
35. akikan
36. Ichiban Ushiro no Daimaou
37. Sankarea
38. Bloodivores
39. kimi ni todoke
40. hundred
41. Rakudai Kishi no Cavalry
42. Shinmai Maou no Testament
43. sword art online
44. elfen lied
45. Seiken Tsukai no World Break
46. Machine-doll wa kizutsukanai
47. Dragon Crisis
48. Code Geass
49. Angel Beats
50. Date A Live

| Adyy5 explică (pentru onneshhott):

Am zis 2016.

| onneshhott a răspuns (pentru Adyy5):

Nu sunt toate 2016 dar au tote calitate buna mai puiti elfen lied